Siyasete Atılan Nejat İşler Hangi Partiye Üye Oldu? Sol Parti Kimin?

Nejat İşler, SOL Parti’ye üye oldu ve siyasete atıldı. Nejat İşler imza atarken örgütlenmekten korkmayın dedi.

Gündem 20.06.2021 - 15:10 20.06.2021 - 15:11 Ece Sahan

Ünlü oyuncu sanatçı Nejat İşler, SOL Parti'ye üye oldu. Nejat İşler, "Örgütlenmekten korkmayın! Şimdi tam zamanı" dedi.

Ünlü isimler gidişattan memnun değil. Politikleşen ünlüler artık sahalara da çıkmaya kararlı. Başarılı sanatçı Nejat İşler'de daha fazla dayanamayıp SOL Parti'ye üye oldu. Nejat İşler imza atarken "Örgütlenmekten korkmayın, şimdi tam zamanı" dedi.

Ünlü oyuncu Nejat İşler, üyelik imzasını atarken yanında SOL Parti PM Üyeleri Bülent Forta ve Alper Taş, İl Başkanı Leyla Koç Üzüm ve partililer de yer aldı.

Nejat İşler yaptığı açıklamada, "Fikirlerini merak ettiğim insanlarla daha fazla vakit geçirmek için buraya geldim" dedi.

ALPER TAŞ: ANCAK ÖRGÜTLENİRSEK YENEBİLİRİZ

SOL Parti PM Üyesi Alper Taş ise, "Nejat İşler duruşu, bakışıyla yüreği bizimle olan bir arkadaşımız. Aradı, yoldaşlık edelim dedi bu süreçte. Yoldaşlığı bizim için kıymetli. Nejat İşler’in SOL Parti’ye üye olmasının anlamı, topluma bir örgütlenme çağrısıdır. Çünkü örgütlenmekten, umuttan başka sermayemiz yok. Ancak örgütlenebilirsek bu siyasal İslamcı, paracı, mülkiyetçi, doğayı sömüren düzeni yenebiliriz." dedi. 

SOL Parti İstanbul İl Başkanı Leyla Koç Üzüm de, "Bu yolda birlikte yürümek, açacağımız yollarda birlikte olmak bizim için de önemli. Aramıza hoş geldiniz" ifadelerini kullandı.

"NEJAT ZATEN ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKAN BİRİYDİ"

SOL Parti PM Üyesi Bülent Forta ise, "Bu ülkenin çok eski bir mücadele tarihi var, şairleriyle, sanatçılarıyla, işçileriyle, gençleriyle.. Hepimiz bu yürüyüşün bir parçasıyız. Bu yürüyüşte beraber yer almaktan kendi adımıza gurur duyuyoruz. Bu manada bir örnek olsun. Biz ulkenin özgür ve demokratik bir ülke olması için elimizi taşın altına soktuk. Nejat bunu zaten eskiden de yapıyordu, şimdi beraber bir örgütlülüğün içerisinde yapacağız. Söyleyeceğimiz şey, kocaman bir hoş geldin" açıklamasında bulundu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@