Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin ile evlenme kararı aldı ve siyasetin magazin bombası olarak yorumlandı.

Gelen bilgilere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın nişan yüzüklerini taktığı çift oalan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Cumhurbaşkanlığı Kültür-Sanat Politikaları Kurulu Üyesi ve Cumhurbaşkanı Danışmanı Hümeyra Şahin yakın zamanda dünya evine girecek.

Siyasetin iki ünlü siması ve sonları da evlilik olunca hem Fuat Oktay hem de Hümeyra Şahin merak konusu oldular.

HÜMEYRA ŞAHİN KİMDİR?

T.C. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı в Twitter: „Hümeyra Şahin, Hasan Bülent Kahraman ve Salman Sayyid'in katıldığı

1976 İstanbul doğumlu Havva Hümeyra Şahin 1998 yılınında İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nden mezun olan bir isim.

Marmara Üniversitesi'nde Osmanlı Bürokratik Modernleşmesi konusunda yüksek lisans yapan Şahin 2007 ile 2008 yılları arasında ise eğitim amacıyla Londra’da kaldı.

İtalyan Roma İşletme Okulu'nda Sanat ve Kültür Yönetimi alanında master programını tamamlayarak Ulusal ve uluslararası projelerde içerik ve konsept danışmanlığı görevini üstlendi.

Çeşitli edebiyat dergilerinde deneme ve öyküleri ile de yer alan Şahin uzun süre Akşam gazetesinde köşe yazılarını yayımladı ve hâlen Cumhurbaşkanlığı Danışmanı olarak aktif görev yürütüyor.

FUAT OKTAY KİMDİR?

Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme Emekliye DEV PROMOSYON müjdesi son dakika geldi! SSK, BAĞ-KUR'lunun hesabına REKOR ödeme

Başkan Demirören'den Fuat Oktay'a ziyaret - TFF Haberleri TFF

1964 Yozgat doğumlu Oktay 1985'te, Çukurova Üniversitesi, İşletme Bölümü'nden mezun oldu ve üniversitede araştırma görevlisi olarak görev aldı.

1990 yılında, ABD'de otomotiv sektörünün merkezi olan Detroit'teki Wayne State Üniversitesi'nden işletme ve imalat mühendisliği alanlarında yüksek lisans yapan isim burada endüstri mühendisliği alanında ise doktora derecelerini aldı.

ABD’de bulunduğu sürede otomotiv ve bilişim alanlarında uzmanlaşan Oktay 2000'li yılların başında Türkiye'de etkili olan ekonomik krizde işletmeler bazında kriz yönetimi alanında uzmanlaşmasının yanında Beykent Üniversitesi'nde İşletme Bölüm Başkanlığı ve Dekan Yardımcılığı görevini de üstlendi.

2008 ile 2012 yılları arasında havacılık sektöründe Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Stratejik Planlama ve İş Geliştirme, Üretim Planlaması ve Bilgi Teknolojileri, Satış ve Pazarlamadan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini üstlenene Oktay DEİK, Türk-İngiliz, Türk-Alman ve Türk- İspanyol İş Konseyleri Yürütme Kurulu üyeliklerini yaptı.

2012 – 2016 yılları arasında Başbakanlık AFAD Başkanlığı görevini üstlenen Oktay daha çok Binali Yıldırım ve yeşil sermaye olarak bilineN YİMPAŞ ile ünlenmişti.

Başbakan Binali Yıldırım'ın göreve gelmesi ile “devletin mutfağı” diye adlandırılan Başbakanlık Müsteşarlığı görevine getirilen Fuat Oktay “son Başbakanlık Müsteşarı” olarak görev almıştı.