CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, FETÖ ile ilgili attığı tweet'in ardından önce silah sıkılarak sonra da mermi gönderilerek tehdit edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen'in evinin yakınında atış yapan F.G., Gökçen'e ayrıca mermi fotoğrafı gönderdi. İlginç olan bir diğer nokta ise daha önce FETÖ'den hapis cezası alan şüphelinin, şikayete rağmen gözaltına alınmaması oldu ve sadece ifadesine başvuruldu.

Gökçe Gökçen, sosyal medya hesabı üzerinden FETÖ'cülere yönelik olarak “Cemaat soru çalarak, hayat kaydırarak, akademiye ve yayınlara ambargo koyarak, maddi manevi gücü arkasına alarak yıllarca uğraştı. Buna rağmen nitelikli ve entelektüel kadrolar değil, aşağılık kompleksiyle dolu, kendini nitelikli ve entelektüel sanan insanlar yetiştirebildi.” demişti.

İşte bu paylaşımın ardından Gökçen, tehditler almaya başlarken bu tehdit sahiplerinden biri de FETÖ üyeliğinden hapis cezası alan F.G. olmuştu.

GÖZALTINA DAHİ ALINMADI!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen: Vatandaşın 'Tepeden mi geliyor emirler' diye sorması çok normal - Tele1

F.G., sonrasında hem Gökçen'in sosyal medya hesabı üzerinden mail atarak, hem de Gökçen'in araştırma görevlisi olarak çalıştığı Marmara Üniversitesi'ni arayarak tehditlerine devam etmişti ki akılda kalanları “Yıllardır söylerim ben birini öldüreceğim”, “Bir gün kitapları satmak zorunda kalırsam bilin ki ben birini öldüreceğim” şeklinde önce atıp sonra sildiği tweetler olmuştu.

Bu arada F.G.'nin tehditlerine aynı günlerde Gökçen'in evinin yakınındaki bir poligonda atış talimi yaparak da devam ettiği öğrenilirken son olarak Gökçen'e mermili fotoğraflar gönderdi.

Yaşadıkları ile ilgili oalrak Gökçen ise İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına başvurarak adli tedbir kararı alınmasını talep ederken mahkeme, tehdit suçundan dolayı adli kontrol kararı verirken hakaret ve ısrarlı takip suçlarından adli kontrol verilmesinde hukuki yarar bulunmadığına hükmetti.

Elektronik kelepçe talebi ise ayrıca reddedilerek dikkat çekti.

GÖKÇE GÖKÇEN'İN ADRES BİLGİLERİ DE PAYLAŞILDIĞI ORTAYA ÇIKTI!

CHP'Lİ GÖKÇE GÖKÇEN: “ANAYASA MAHKEMESİ ÇIPLAK ARAMANIN ANAYASA'YA AYKIRI OLDUĞUNA HÜKMETTİ”

Bu süreçte gözaltına dahi alınmayan F.G. soru yaratırken Gökçen'in adres bilgilerinin ise daha önce adres bilgilerinin gizlenme kararı alınmasına rağmen mahkeme tarafından paylaşıldığı ortaya çıktı.

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

F.G.'nin savcılıktaki ifadesinde ise şu ifadeler kullanıldı;

“Daha önce elime hiç silah almadım. Poligona gidip atış yaptığımda da ‘Kimse kendini bulunamaz sanmasın' şeklindeki tweeti attım. Ben dahil birçok insanın öldürülebilir olduğu düşüncesi aklıma geldiği için bu tweeti attım. Devamında atmış olduğum tweet ve paylaşımları ruh halimin vermiş olduğu stres ve öfkeyle bir anda attım.”

KILIÇDAROĞLU DA MERMİLİ TEHDİT EDİLMİŞTİ

Mermili tehdit' paylaşımını yapan AKP'li hakkında ev hapsi kararı! - Son dakika haberleri – Sözcü

Bu yaşanılanların ardından, sosyal medya hesabından bir kavanoz dolusu mermi fotoğrafı paylaşarak Kemal Kılıçdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu CHP'li siyasetçilere yönelik tehdit içerikli paylaşım yapan AKP Gençlik Kolları üyesi Mehmet Emin hatırlandı.