AKP teşkilatlarının Genel Merkez'den koptuğu ve ayrıca parti içinde çöküş yaşandığı bilgleri, iddiaları her geçen gün kuvvetlenirken ortaya çıkan son haber dikkat çekici oldu.

AKP içerisindeki kavgalara ilişkin olarak son çarpıcı iddia Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru Turhan Çömez'den "yumruk yumruğa" diyerek geldi.

AKP teşkilatlarının Genel Merkez'den koptuğunu ve parti içinde çöküş yaşandığını söyleyen Çömez ismini vermediği bir ilde AKP’li vekillerin bir toplantıda yumruk yumruğa kavgaya giriştiğini kesin bir dil ile duyurdu.

Eski AKP Milletvekili Turhan Çömez, Halk TV’de konuk olduğu programda uzun zamandır konuşulan iddiaları destekler açıklamalar yaptı.

"Erdoğan otokratikleştikçe hata yapıyor, hata yaptıkça otokratikleşiyor. Otokrasi seviyesi arttıkça tabanından da kopuyor. Halktan da kopuyor, teşkilatlarından da kopuyor. Teşkilatlarında olup bitenden haberi yok. Zannediyor ki AKP'yi ilk kurduğu o zamanlardaki o ruh, o heyecan devam ediyor. Hayır. AKP teşkilatları çatır çatır dağılıyor" ifadelerini kullanan Çömez şöyle devam etti;

"Teşkilat kendi arasında büyük kavgalar içerisinde, büyük entrikalar dönüyor, teşkilatla Genel Merkez çatışma içerisinde, Genel Merkez'le Saray çatışma içerisinde"

"İlini söylemeyeceğim. Bir vilayetimizde, AKP Milletvekilleri kendi aralarında bir toplantı yaptılar. Bir bayan milletvekili de var aralarında. Tartışma öyle bir hale geldi ki birbirleriyle yumruk yumruğa kavga ettiler. Bundan Genel Merkez'in haberi dahi yok. Çünkü kopmuş vaziyetteler. Halktan koptukları gibi teşkilattan da kopmuş vaziyetteler."

Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün

Bu açıklamalar sonrası ise "yumruk yumruğa" kavga eden AKP'li isimler ile ilgili sosyal medyada tahminler başladı.