Sedat Peker'in SPK ve Borsa dosyasında rüşvet ve yolsuzluk iddialarında adı geçen Taşkesenlioğlu ailesi ve Cumhurbaşkanı danışmanları için suç duyurusu "savcı yok" gerekçesi ile kabul edilmedi.

Savcılıkta bir saati aşkın olarak AKP Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu'nun hakkındaki iddialar için suç duyurusunda bulunmak isteyen İYİ Partililer, dilekçelerini veremeden geri dönerken, dilekçeyi verememekteki sebep ağızları açık bıraktı.

Cumhuriyet Başsavcısının hastanede olduğu gerekçesi ile suç duyuruları kabul edilmeyen İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar, "Türkiye'de hukuk ayaklar altına alınmıştır. Adaletin bittiği yerdeyiz" diyerek yaşanılanlara isyan etti.

AK Partili vekil Zehra Taşkesenlioğlu boşanıyor ! Tazminat istenen koca Ban: “Yakında videolar, WhatsApp yazışmaları ile beraberiz inşallah” – Gerçek Gazete

A Milli Futbol Takımı Hırvatistan’a 2-0 Mağlup Oldu: Grupta 3 Sıra Düştü A Milli Futbol Takımı Hırvatistan’a 2-0 Mağlup Oldu: Grupta 3 Sıra Düştü

İYİ Parti Erzurum İl Başkanı Melih Kırkpınar ve Erzurum Teşkilatı son günlerde hakkındaki yolsuzluk iddiaları ile gündemde olan, AKP Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, ağabeyi Ali Fuat Taşkesenlioğlu ve boşanma aşamasındaki eşi Ünsal Ban, Cumhurbaşkanı danışmanları Serkan Taranoğlu ile Salih Tarakçı hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere Erzurum Adalet Sarayı’na gittiler ancak şikayet dahi edemediler.

İYİ Parti İl Başkanı Melih Kırkpınar, suç duyurusu başvurusunun çeşitli bahanelerle kabul edilmediğini dile getirirken Kırkpınar adalet sarayı önünde yaptığı açıklamada bir saatten fazla süre bekletildiklerini ve yaşadıklarını şu sözler ile dile getirdi;

Ali Fuat Taşkesenlioğlu Kimdir, Kaç Yaşında? Ali Fuat Taşkesenlioğlu Kariyeri ve Hayatı!

“Bir saati aşkın süredir Erzurum Adliyesi’ne, avukat arkadaşlarımızla birlikte suç duyurusunda bulunmak için geldik. Bir saat bekletildikten sonra, katip bey gelerek çeşitli bahanelerle bizi oyaladı.

Suç duyurusunda bulunduğumuza dair bize bir belge verilmesini istedik o da kabul edilmedi. Buradan seksen beş milyona sesleniyorum, Erzurum İYİ Parti olarak bu olayın peşini bırakmayacağız. Suç duyurumuz kabul edilmedi, Türkiye’de hukuk ayaklar altına alınmıştır. Adaletin bittiği yerdeyiz”

 “Biz bugüne kadar AKP kendi eliyle yargı önüne çıkarır, gereğini yapar diye bekledik. Bugüne kadar AKP’den Zehra Taşkesenlioğlu hakkında hiçbir açıklama gelmemiştir. Buradan Zehra Taşkesenlioğlu’na bir kaç soru yöneltmek istiyorum; babanız olan Mazhar Hocanın Kur’an tefsirinde Bakara süresinin 188. Ayetini okudunuz mu? Rüşvet hakkında Allah'ın emrinin ne olduğunu bilseydiniz, bu kadar yanlışa düşmezdiniz. Size bir hemşehriniz olarak tavsiyem şudur, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına gelin ve bildiklerinizi anlatın”

İYİ Parti Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Avukat Yakup Çağrı Arısoy ise “Suç duyurusu dilekçesini bile bile işleme koymayan Cumhuriyet Savcıları bakımından da ‘2802 Sayılı Hakimler ve Savcılar Kanunu’ gereği sorumluluk doğacağını da belirttik ve bu durumu tutanak altına aldık. Bugün gördük ki suç duyurusunda bulunacaksanız, kimin hakkında bulunacağınızın bir önemi var. Eğer suç işleyen önemli görevlerde ise, onla ilgili suç duyurusunda bulunmanız adliye kapısından dönüyor. Ama eğer sıradan bir vatandaş hakkında suç duyurusunda bulunuyorsanız adalet o zaman var.” dedi.