İfşa haberleri ile ünlü gazeteci Erk Acerer, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eski arkadaşı ve doktoru Turhan Çömez ile görüşünce ortaya da ilginç bilgiler çıktı.

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

"AKP'liler İngiltere'de şirket kurup Türkiye'deki şirketlerini satın alıyor" diyen AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski doktoru ve danışmanı Turhan Çömez, Erk Acerer'e açıkladıkları ile tüm gözleri yine üzerine çekti.

Türkiye'de çok büyük şirketlerin İngiltere'de şirket kurarak Türkiye'deki şirketlerini satın aldığını anlatan Çömez, AKP'lilerin bunu şirketlerini İngilizleştirerek korumaya almak için yaptıklarını söyledi.

Turhan Çömez, Artı TV'de Erk Acarer'in sunduğu Haber Peşinde programında çarpıcı açıklamalarda bulunurken AKP'li şirketlerin İngiltere'de oranın yasalarına uygun şirketler kurduğunu ve bu şirketler üzerinden Türkiye'deki şirketlerini satın aldığını açıklayarak yaşanılan sürece dikkat çekti.

AK Parti iktidarı 18'inci yılında

Çömez, AKP'lilerin bunu şirketlerini İngilizleştirerek ileride başlatılabilecek süreçlere karşı koruma altına almak için yaptıklarını "AKP yandaşlarının ve üst düzey AKP'lilerin Londra'yı mesken tuttuğu bilinen bir gerçek. Londra bir finans merkezi, güvenlik alanı, hukukun net olarak işlediği bir yer. Çok sayıda AKP'li siyasetçiyi ve AKP'li iş adamını görüyorum. Yatırım yapanlara tanık oluyorum... AKP'de dışarıda bir arayış var." sözleri ile gündeme taşıdı.

Turhan Şömez'in konuya ilişkin ayrıca dikkat çeken ifadeleri ise şunlar oldu;

"Öyle şirketlere şahit oldum ki... Türkiye'de çok büyük şirket sahipleri İngiltere'de oranın yasalarına uygun bir şirket kurarak Türkiye'deki şirketlerini satın alıyorlar. Bunu yapmalarının temel sebebi Türkiye'deki şirketlerini bir anlamda İngilizleştirmek. Bu ne demek; yarın şartlar değiştiğinde, bu şirketler ile ilgili bir süreç başlatıldığında uluslararası tahkimi çalıştırabilmek ve şirketlerine İngiltere adına sahip çıkabilmek için bunu yapıyorlar."

AKP'den '100 gün' planı... Yol haritasını İstanbul belirleyecek