"Sessiz İstila" filmi sonrası gözaltına alınması ile tanınan Hande Karacasu gündeme bu defa da SADAT ve İstanbul Finans Merkezi ile damga vurdu.

Sosyal Medya Bakan Nebati'nin Burnu İle Coştu! Atilla Yeşilada Bu Defa Kendine Hakim Olamadı Dalgasını Geçti! Sosyal Medya Bakan Nebati'nin Burnu İle Coştu! Atilla Yeşilada Bu Defa Kendine Hakim Olamadı Dalgasını Geçti!

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun aldığı bir istihbarat sonrası kapısına dayandığı SADAT'ın anayasasını hatırlatan "Sessiz İstila" Filminin  yapımcı ve sunucusu Hande Karacasu ilginç bir bağlantıya dikkat çekti.

1994'te Recep Tayyip Erdoğan İstanbul belediye başkanı seçildiğinde, askeri kanadındaki destekçisi ve sonrasında da Ağustos 2016'da Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanlığına atanan Adnan Tanrıverdi'nin kurucusu ve yöneticisi olduğu SADAT'ın bilinen anayasasına dikkat çeken Karacasu, Merkez Bankasının taşınmasına işaret etti.

Merkez Bankası'nın, Merkez Bankası Kanunu 2.maddeye göre Türkiye'nin başkenti Ankara olduğu için  Banka merkezinin Ankara olmasına rağmen İstanbul'a taşınma kararının SADAT'ın anayasası gereği olabileceği değerlendirmesinde bulunan Hande Karacasu SADAT'ın anayasasında yer alan "Kurulacak Büyük İslam Birliği'nin başkenti olarak yer alan İstanbul" satırlarını akıllara getirdi.

resim-134

Karacasu şüphlerini ve yaşananlar sonucu iddialarını sosyal medya hesabından "Merkez Bankası Haziran’da İstanbul Finans Merkezi’ndeki yeni binasına taşınıyor. Çalışanlara yazı gitti. Merkez Bankası Kanunu 2.maddeye göre MB merkezi Ankara’dadır. Başkent bu şehir! SADAT geliyor akıllara…Büyük İslam Birliği…Başkent İstanbul, dili Arapça, hukuku şeriat." diyerek duyurunca akıllara da fazlası geldi.

SADAT'ın yöneticisi Tanrıverdi'nin Aralık 2019’da İstanbul'da düzenlenen bir kongrede yaptığı skandal konuşmada ki "Mehdi’nin gelişine hazırlanmamız gerekiyor" sözleri bir kez daha Karacasu'nun iddiası ile sosyal medyada yer aldı.