Fen Bilimleri Eğitim Kurumları'nın kurucusu Nazmi Arıkan cinayetiyle ilgili olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ayrıntısı önce sosyal medyada sonra da yazılı basında yer aldı.

Cinayet şüphelisi olarak gözaltına alınan Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya hakkında Ekrem İmamoğlu daha önce iki kez tehdit sebebi ile şikayetçi olduğu ortaya çıktı.

Akçekaya'nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun telefonuna tehdit mesajları gönderdiği ortaya çıkan
Nazmi Arıkan cinayeti zanlısı Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya'nın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu da sosyal medyada yayınladığı videolarla tehdit ettiği, telefonuna tehdit mesajları gönderdiği, hatta evine kadar bile gittiği öğrenildi.

Fen Bilimleri Eğitim Kurumları'nın kurucusu Nazmi Arıkan'ı öldüren zanlı Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya çıktı

İlk şikayet İmamoğlu'nun avukatı Kemal Polat tarafından 2021 yılının mayıs ayında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na hakaret ve iftira iddiasıyla yapılırken, suç duyurusunda Akçekaya'nın Tokatspor FK resmi instagram hesabından paylaştığı videoda İmamoğlu'nun FETÖ'nün kripto kasası olduğuna ve terör örgütünün planı dahilinde kurulan bir sistemin başında bulunduğuna yönelik gerçeğe aykırı somut olgu isnadında bulunduğu ve bunları CİMER'e yazarak İmamoğlu hakkında soruşturma açılmasını amaçladığı belirtildi.

Dayanaksız suç isnatları nedeniyle hakkında dava açılması talep edilen Akçekaya'nın soruşturması ise hala devam ediyor.

İkinci şikayet ise 8 Mart 2022 tarihinde İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yapılırken Akçekaya hakkında “hakaret, tehdit, iftira, kişilerin huzur ve sükunun bozma” suçlamalarında bulunuldu.

Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir? Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?

Nazmi Arıkan'ın katil zanlısı Ufuk Akçekaya kimdir?

Suç duyurusunda, ise Akçekaya'nın sosyal medya hesabından paylaştığı videoda; İmamoğlu'nun siyasi bir suikast planlayarak ülkeyi erken seçime götürmek istediğini, bu nedenle silahlı suikast yapması için kendisini zorladığını söylediği bilgileri yer aldı.

Ayrıca suç duyurusunda Akçekaya'nın bunun üzerine 18 Ekim 2021 günü İmamoğlu'nun evine gittiğini ve video çekimleri yaptığını, ama suikast yapmadığını ve suikastı gerçekleştirmemesi üzerine de aynı gün saat 16.00'da İmamoğlu'nun kendisini Etiler'de bıçaklattığını ve buna ilişkin belgeleri yayımlayacağını söylediği skandal da belirtildi.

Nazmi Arıkan cinayetinde gözaltına alınan Ufuk Akçekaya'nın fotoğraf albümü

Sonuç olarak Akçekaya için “Müvekkilin can güvenliği tehdit altında olup şüpheli hakkında adli kontrol tedbirleri uygulanmasını talep etmekteyiz. Şüpheli müvekkilin ikamet adresinin önünden araba ile geçmekte ve sosyal medyada videolar paylaşmaktadır. Müvekkilin büyükşehir belediye başkanı olması ve günlük programının önceden belirlenmesi göz önüne alındığında bu tehditler için ne kadar hızlı tedbir alınması gerektiği anlaşılacaktır. Açıklanan nedenlerle derhal şüphelinin ifadesine başvurulmasını ve gerekli görülecek adli kontrol tedbirlerinin alınmasını talep etmekteyiz” denildi ve şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılmasının sağlanması için kamu davası açılması talep edildi.

Bu soruşturmanında halen devam ettiği öğrenildi.