Çocuk yaşta evliliklerin önüne geçilmesi için düzenlenen panele "Masanın arkasında anlat, biz din adamıyız" sözleri damga vurdu.

Şanlıurfa'da çocuk yaşta evliliklerin önüne geçilmesi için düzenlenen panele katılan imamlar, konuşmacı avukatın etek boyunun kısa olduğunu belirterek, "Sen masanın arkasında anlat, biz din adamıyız" dedi. Ancak bununla da kalmadı olay.

Şanlıurfa Valiliği kentte Çocuk Yaşta, Erken ve Zorla Evliliklerle Mücadele Eğitimleri Programı düzenlemişti ki programa Şanlıurfa Barosu Kadın ve Çocuk Hakları Komisyon Başkan Yardımcılığı görevini yürüten avukat Cemile Didem Karaboğa da konuşmacı olarak katıldı.

Cemile Didem Karaboğa konuşmasını yaptığı sırada, bazı dinleyiciler tarafından önce küçük yaştaki kız çocuklarının cinselliğiyle ilgili açıklamaları nedeniyle, sonra da etek boyunun kısa olduğu gerekçesi ile tepki gösterildi.

Simit Sonrası Çayı da Unutun! Çay da Zamma Doymuyor! Bir Ay İçinde Üçüncü Zam Geldi! Simit Sonrası Çayı da Unutun! Çay da Zamma Doymuyor! Bir Ay İçinde Üçüncü Zam Geldi!

Bir dinleyici Karaboğa'ya “Sen masanın arkasında anlat, biz din adamıyız” demesi üzerine Karaboğa konuşmasını yarıda keserek salondan ayrılması ile gündeme damga vurdu.

Yaşanan olay Şanlıurfa Barosu tarafından yapılan açıklamayla da kınandı. Sözlü saldırıya uğrayan Cemile Didem Karaboğa ise sosyal medya hesabından, “Bugün baro adına gittiğim bir eğitimde katılımcılardan birisi eteğimin boyu nedeniyle ‘Masanın arkasında anlatın, biz din görevlisiyiz’ dedi. Söyleyeceklerim bu kadar” paylaşımı yaptı.

Şanlıurfa Barosu Başkanı Velet İzol ise “Avukat Cemile Didem Karaboğa'nın konuşması sırasında salondan, “Neden kadın avukat gönderildi? “Siz masanın arkasından konuşun, biz din adamıyız” gibi sözlü sataşmalar olmuş. Arkadaşımız da tartışmanın büyümemesi için konuşmasını yarıda kesip ayrılmış. Biz hiçbir kurumu rencide etmek istemiyoruz. Ama yapılan da hoş değil. Olay sonrası müftülükten de herhangi bir dönüş olmadı.” dedi.