Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz'in dizi seti Marmaris'te yaşayan vatandaşları adeta ayaklandırırken jandarmaya da şikayet yağmuru sonrası Şahmaran Dizisinde Neler Oldu? Gözaltına Alındılar mı? Soruları da başladı.

Marmaris'te çekilen ve başrollerinde Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz'in yer aldığı Şahmaran dizisi gündeme adeta bomba gibi düştü.

Bölgedeki vatandaşları harekete geçiren ise dizi setinde ateş yakılması oldu.

Dizinin ikinci sezon çekimleri sırasında Muğla Sığla Ormanları'nda kurulan sette ateş yakılması bölge halkını kızdırdı ve Birsen Altuntaş'ın da yaptığı haberde çekimleri ekim ayına kadar devam edecek olan dizinin bölge halkı, ekibin özel statülü alan ilan edilen ve özel bitki örtüsüne sahip olan ormanda ateş yakması nedeniyle vatandaşların sinirlendiği bilgisi yer aldı.

Yasak Elma'da Çanlar Çalıyor! Amerikan Dizisi Dr. Death'ten Teklif Gelen Biran Damla Yılmaz Ayrılıyor! Ne Zaman? Yasak Elma'da Çanlar Çalıyor! Amerikan Dizisi Dr. Death'ten Teklif Gelen Biran Damla Yılmaz Ayrılıyor! Ne Zaman?

Marmarisliler jandarma ve kaymakamlığı şikayet yağmuruna tutarken dizi ekibinin Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Tanıtma Şube Müdürlüğü'nden alınan ve 20 Haziran 2022 – 20 Haziran 2023 tarihlerini kapsayan izin ile hareket ettikleri savunması yapıldı.

Sığla ormanları bilim insanlarını bekliyor

İzin kağıtlarını gösterdiğini belirten Marmaris Kent Konseyi üyesi Müjde Coşkun ise, "Tims firması Şahmaran çekimlerini Karacasöğüt'te Sığla Ormanı'nın ortasında yapıyor. Ormanlık alan Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan kararla el bile değmeyecek bölge ilan edildi. Utanmadan yangın çıkarsa arazöz getirdiklerini ifade ediyorlar. Orman müdürü ve valilikten aldıkları izinler Sığla Ormanları gibi özel statülü alanları kapsamıyor. Kablolar, insanlar sigaralarını ortalığa atıyor, kablolar kamyonlar, jeneratörler, sis bombaları, verilen tahribat korkunç… Arabalar otopark olmuş… Ağaç filizlerin üzerinde… Ormanımız ve içinde yaşayan canlılara acil koruma altına alınmalı." dedi.

Sığla Ormanları Şifa Kaynağı - Bodrum'un Lider Haber Merkezi...