Ümit Özdağ'dan gelen "1 milyon 476 bin Suriyeliye vatandaşlık verildi" iddiası ve açıklamaları gündemde bomba etkisi yarattı.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ yaptığı basın açıklaması ile önce sosyal medyayı sonras ülke gündemini adeta sallladı. Muhalefete çağrı yapan Özdağ kullandığı ifadeler ile dikkat çekti.

Türkiye'deki mülteci sayısının 13 milyon olduğunu iddia eden Ümit Özdağ, Temmuz ayı itibariyle 1 milyon 476 bin 368 Suriyeliye Türk vatandaşlığı verildiğini ileri sürerken "AK Parti, Türk milletine düşman sığınmacı politikasıyla, ülkemizin göç adı altında işgal edilmesinin yolunu açmıştır. Türk milletinden, sığınmacılarla ilgili bütün gerçekler gizleniyor." dedi ve çarpıcı açıklamasına şu sözlerle devam etti;

GERÇEKLER GİZLENİYOR

400.000 dolar 13.05.2022 güncel vatandaşlık şartları nelerdir?

"İstanbul'daki sığınmacı ve kaçak istilasından kaçanlar Karadeniz'de şehirlerine döndüklerinde, kentlerinde ekonomik sıkıntıların yanında kaçak istilasıyla karşı karşıya kalıyorlar.

Samsun, Giresun, Ordu esnafı, sığınmacılardan bıkmış durumda. Kendilerini mülteci gibi hissediyorlar, üzgünler ve kızgınlar. Zafer Partisi'nin sığınmacı ve kaçaklar politikası Karadeniz'de de coşku ile karşılanıyor.

Bütün Türk halkı gibi Karadeniz de umudunu zafer partisine bağlamış.

Türkiye'nin karşı karşıya olduğu en önemli sorun, sığınmacı ve kaçaklar sorunudur.

AK Parti, Türk milletine düşman sığınmacı politikasıyla, ülkemizin göç adı altında işgal edilmesinin yolunu açmıştır.

Türk milletinden, sığınmacılarla ilgili bütün gerçekler gizleniyor.

SESSİZ İSTİLA HAZIRLANDI

Afgan mülteciler için AB mali yardım planı hazırlıyor! Türkiye'de rol oynayabilir

2011 sonrasında izlenen göç politikası ile hazırlanan göç idaresi yasası, Türkiye'nin sessiz istilasının altyapısını hukuki olarak hazırlamıştır.

AK Parti, 2018-2023 uyum planı ile resmi devlet politikası olarak Suriyelilere vatandaşlık verme politikasını uygulamaktadır.

Türkiye'deki Suriyelilerin, Afganların, Afrika vatandaşlarının, Pakistanlıların, Irak, İranlıların rakamları, Türk kamuoyundan gizlenmiştir. Bir bölümünü kendileri dahi bilmiyor.

2016'dan bu yana, resmi olarak Türkiye'de 3,6-3,7 Suriyeli olduğu İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. Bu arada, Suriyeli kadınlarda doğum oranı da 5,3 olarak ifade edilmektedir. Doğum oranı 5,3 olan bir halk, 6 seneden beri nasıl olur da sabit kalır?

Bu matematik bilimine herhalde Soylu denklemi olarak geçecek yeni bir teorem!

"DÖNDÜ" DERKEN YALAN SÖYLÜYORLAR

Türk Vatandaşlığı Kanununda Tuhaf Değişiklik - Analiz/Makale haber - Tesnim Haber Ajansı

BM, geri dönen sayısını 100 bin olarak veriyor. AKP 500 bin kişi döndü derken yalan söylüyor.

Türkiye'de gerçek sığınmacı ve kaçak rakamı, devletin resmi belgelerine göre 13 milyonu bulmuş durumda. Bu açıklamayı yaptıktan sonra Ankara'da fırtınalar koptuğunu biliyorum. Bu bilgi bana 6 ay önce geldi. Geçen hafta iki farklı kaynaktan 13 milyon rakamını doğrulatınca Türk kamuoyu ile paylaşma kararı aldım. Yanlış olma ihtimali sıfır! Türkiye'de 13 milyon sığınmacı ve kaçak olduğu devletin resmi belgelerindeki kayıt! Bu 13 milyonun yükünü Türk halkı omuzlarında taşıyor. Bu sayı azalmıyor, sınırlarımız delik deşik olduğu için her geçen gün buna yeni rakamlar ekleniyor.

AK Parti, vatandaşlık verilen Suriyelilerin ve diğer yabancıların sayısını da gizliyor. 22 Temmuz 2022'de Nüfus işleri genel müdürlüğü önünde, arkadaşlarımız ve teşkilatımızla bir toplantı yaptım. Bu toplantıda son yıllarda değişik milliyetlerden vatandaşlık verilenlerin sayılarını açıkladım. Buna göre; Temmuz 2022 itibarıyla, 64 bin Iraklıya vatandaşlık verildi. 56 bin İranlıya vatandaşlık verildi. Afrika ülkelerinden gelenlere 54 bin vatandaşlık verilmiş. 13 bin Pakistanlıya vatandaşlık verilmiş. 37 bin Afgan'a vatandaşlık verilmiş.

Bunların toplam sayısı 256 bin 827...

Ben bunu açıkladım, aynı gün nüfus ve vatandaşlık müdürlüğü basın açıklaması yaparak bu rakamların doğru olmadığını ifade etti.

SOYLU TEYİT ETTİ

Parayla vatandaşlık uygulamasının iptali için Danıştay'a başvuru - Son dakika haberleri – Sözcü

Dün, Soylu, TV'de vatandaşlık verilen Afgan sayısının 39 bin 294 olduğunu açıkladı. Bu benim 1 ay önce açıkladığım sayıdan 1481 tane daha fazla. Demek ki, son 1 ayda 1481 Afgan'a daha vatandaşlık vermişler. Sayın Soylu'ya teşekkür ediyorum. Kendisine bağlı vatandaşlık ve nüfus işlerinin yalan söylediğini, benim doğru söylediğimi teyit etti.

Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Akşener, diğer partilerin genel başkanları, temmuz 2022'ye kadar vatandaşlık verilen Suriyeli sayısını açıklıyorum. 1 milyon 476 bin 368! 200 bin rakamı yalan!

6'lı masada oturan politikacılar, Soylu'nun rakamını gerçek kabul edip 200 bini temel aldığınızı açıladınız. Kılıçdaroğlu, ülke seçime giderken 300-500 bin kişiye vatandaşlık verilmedi diye kamuoyunu yanlış bilgilendirdiniz. İşte gerçek rakamlar!

Sadece İstanbul'da günde ortalama 70 Suriyeli aileye vatandaşlık veriliyor. Bunu 8 ile çarpın. Anne, baba ve 6 çocuk...

VATANDAŞLIK İŞLERİ SARAY'A DEVREDİLDİ!

Beşiktaş Fenerbahçe Derbinde Mansur Yavaş Damgası! Mansur Yavaş Hangi Takımlı? Beşiktaşlı mı? Fenerbahçeli mi? Beşiktaş Fenerbahçe Derbinde Mansur Yavaş Damgası! Mansur Yavaş Hangi Takımlı? Beşiktaşlı mı? Fenerbahçeli mi?

Millete 'külfete katlanın' diyen Erdoğan, Saray'ı bırakıp Subayevleri'ne dönecek mi? - BoldMedya

Biliyorum ki bu rakamı İçişleri bugün yalanlayacak. Sayın Erdoğan, vatandaşlık alanların vatandaşlığının yürürlüğe girmesi için bir cumhurbaşkanı kararnamesi çıkartın ve Resmi Gazete'de yayımlanmadan vatandaşlık haklarını kullanamazlar deyin, kanun gerekiyorsa Meclis'ten çıkartalım, siz sadece 200 bin kişiye vatandaşlık verdiyseniz biz de sayalım gerçekten 200 bin mi! Bu rakam yalansa ben de sizden özür dileyeyim! Ama Afgan rakamında benim doğru söylediğim ve vatandaşlık ve nüfus işlerinin yalan söylediği ortaya çıktı.

6'lı masa, Soylu'nun verdiği 200 bin rakamını doğru kabul ettiğini açıklıyor. O zaman TÜİK'in enflasyon rakamını da kabul ediyorsunuz siz!

Vatandaşlık verilenlere 10 yıl oy vermeyi engelleyen bir yasal düzenleme yapılması kaçınılmazdır. AK Parti gidince bu vatandaşlıkların hepsini iptal edeceğiz.

Bana gelen bir bilgi de, son haftalarda vatandaşlık işlerinin, nüfus ve vatandaşlık işleri genel müdürlüğünden alınarak Saray'a devredildiğidir. Milletimiz ve devletimiz bir felaketle karşı karşıya."