Acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar genellikle çareyi banka kredilerinde bulur. Bu nokta da bankalara giderek uzun prosedürlerle uğraşma devri ise artık çok geride kaldı. Birçok banka, müşterilerinin kredi ihtiyaçlarını çok daha konforlu bir şekilde halledebilmeleri adına adımlar attı. Bu neticede ise artık vatandaşlar, oturdukları yerden kendi telefonları aracılığıyla başvuru yapabilecekler.

Yapılan kredi başvuruları anında onaylanacak. Aynı hızda onaylanan miktar vatandaşın direkt olarak hesabına yatırılacak. Kredini taleplerinin onaylanması üzerinde ise kredi notu etkili olacak. Dolayısıyla vatandaşların başvurularından önce kredi notlarını öğrenmeleri önemlidir. Son zamanlarda kredi vermek konusunca pek çok farklı bankanın farklı alternatif seçenekleri devreye soktukları bilinmektedir.

Acil nakit gereksinimi olan vatandaşlar genelde devayı banka kredilerinde bulur. Bu nokta da bankalara giderek uzun prosedürlerle uğraşma devri ise bundan sonra çok geride kaldı. Birçok banka, müşterilerinin kredi greksinimlerini çok daha konforlu bir şekilde halledebilmeleri adına adımlar attı. Bu sonuçta ise bundan sonra vatandaşlar, oturdukları yerden kendi telefonları vasıtasıyla müracaat yapabilecekler.

Hangi bankalar SMS ile kolay kredi başvuru imkânı sağlar?

 Pandemi süreci ve hemen sonrasında yaşanan ekonomik dalgalanmalar vatandaşların nakit ihtiyacını artırdı. Bu noktada devreye giren bankalar hem verdikleri kredi miktarları hem de yöntemleri ile dikkat çekti. Bankalar şubelerde yoğunluk oluşturmamak ve müşterilerinin en kolay şekilde kredilere ulaşmaları için bazı değişiklikler yaptılar. Vatandaşların SMS yöntemini kullanarak kredi alabilecekleri bankalar ise şöyledir;

·         Akbank

·         Aktif Bank

·         Vakıfbank

·         Finansbank

·         Ziraat Bankası

 Adı geçen bankaların SMS üzerinden başvuru için oluşturdukları numaralar ise şu şekildedir;

·         Akbank için ‘’4425’’

·         Aktif Bank için ‘’3050’’

·         Vakıfbank için ‘’5724’’

·         Ziraat Bankası için ‘’4747’’

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Duyurdu! Herkese 3.038 TL! Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Duyurdu! Herkese 3.038 TL!

·         Finansbank için ‘’5030’’

SMS ile kredi başvurusu süreci nasıl ilerler?

Bu fırsattan yararlanmak isteyen vatandaşlar önce kredi çekmek istedikleri bankayı seçmelidirler. Daha sonra telefonlarının mesaj bölümüne girilmelidir. Mesaj kısmına T.C. kimlik numarası yazılarak ilgili bankanın numarasına gönderilmelidir. Bu mesaj bankaya ulaşır ulaşmaz inceleme aşamasına geçilir. Banka, kredi talebinin olumlu veya olumsuz sonucunu muhakkak müşterisine iletilir. Bu nokta talebe olumlu geri dönüş alınırsa gerekli belgelerin tamamlanması için banka şubesine gidilmelidir. Talebin olumsuz sonuçlanması durumunda ise kişi, bunun nedenini öğrenmeden yeni bir başvuru yapmamalıdır. Genellikle olumsuz geri dönüşler kişinin kredi notunun uygun olmamasından kaynaklıdır.

SMS ile kredi almak oldukça kolaydır. Haberimizi takip edin.