Yoğun kar yağışları ile bilinen Rusya'daki soğuk hava dalgası Türkiye'yi ziyaret edecek. Bahar aylarında bir sıcak bir soğuk havalar ile karşılaşıyoruz. Şimdi ise Meteoroloji uzmanları ani hava değişimiyle ilgili uyarısını yaptı. Dereceler eksiyi görürse şaşırmayın!

Bursa Uludağ Üniversitesi, Programcı, Büro Personeli, Kütüphaneci ve Tekniker Pozisyonlarında 24 Personel Alımı İlanı! Bursa Uludağ Üniversitesi, Programcı, Büro Personeli, Kütüphaneci ve Tekniker Pozisyonlarında 24 Personel Alımı İlanı!

Soğuk havalar Türkiye'yi tekrar ziyaret edecek. İstanbul, İzmir, Ankara, Diyarbakır, Edirne... Her şehir bu soğuğu tadacak. Tişört dönemi yavaş yavaş sona eriyor. Küresel ısınmanın da etkisiyle ani hava değişiklikleri gündemde. Rusya'dan gelecek soğuk hava dalgası hakkında uzmanlar neler söylüyor? Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve hava uzmanlarının açıklamaları haberimizde...

Türkiye'ye Kış Geliyor!

Rusya'dan gelen yoğun kar yağışı tahminleri, ülkemizde kış severlerin yüzünü güldürüyor. Bu sene yaşanacak karın miktarı, geçmiş yılların üzerinde olabilir ve ülkemizi bembeyaz bir manzarayla karşılaştırabilir. Hava durumu uzmanları, Sibirya'dan gelen bu yoğun kar haberini yakından izliyor. Zira, Sibirya'dan esen rüzgarlar Türkiye'ye soğuk hava dalgalarını taşıyor. Sibirya'nın bu dominant yüksek basıncı, kutupsal soğuk havayı serbest bırakarak onun daha güneye, yani ülkemize yönlendirilmesine sebep oluyor. Bu da demek oluyor ki; kuvvetli kar yağışları ve dondurucu soğuklar kapıda.

Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten Uyardı!

Hava durumu uzmanı Kerem Ökten, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla bu durumu teyit etti. Ökten, "Rusya'dan gelen kar haberleri gerçekten dikkat çekici. Sabahki verilere göre oldukça etkileyici durumda. Bu sene kışın rekorunu kırabiliriz. Sibirya'nın yüksek basıncı, kutup soğuklarını serbest bırakıyor ve böylece yoğun soğuk dalgaları ülkemize ulaşıyor." şeklinde bilgi verdi.