Dünya çapında bir bilinirliğe sahip olan popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp aldığı kararlarla da adından bahsettirmektedir.

Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’ Bakan Işıkhan’dan 'Asgari Ücret' Açıklaması: ‘’Enflasyona Ezdirmeyeceğiz’’

Bu model telefonlar Whatsapp'ı açamayacak, listeden çıkarılıyor! Şok Gelişme! Net tarih verildi! Milyonlarca kullanıcıya sahip olan platform bazı telefon modelleri için artık destekleme vermeyeceğini açıkladı. Bu telefon modellerinin listelerden çıkarılması bekleniyor. Uygulamada yapılan güncellemeler nedeniyle boyut ve özellikler eski telefonlarda bazı sıkıntılar yaşatıyordu. Çalışırken zorluk çektiği için bu tarz kararlar alındığı söylenebilir.

Bu telefonlara sahip olanlar artık bu uygulamayı kullanamayacak. Fazla tartışılacak bir karar olduğunu söylemek mümkün. Kullanıcılarına daha iyi ve zengin bir kullanım sunmak isteyen uygulama çok yakında pek çok telefon modelinden desteğini çekecek. Bu modeller ve işletim sistemleri de açıklandı. Adı geçen telefon modeline sahip olan kişiler artık Whatsapp uygulamasını çalıştıramayacak. Bu karara eski model telefonların bu uygulamanın güncellenen çalışmalarını desteklemediği belirtildi.

Destek Kesilme Kararı Alınan Modeller

Geniş bir kitleye hitap etmesi bakımından aldığı kararlarla çok konuşulan bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Belirlenen model telefonları kullanmaya devam eden kişiler 24 Ekim 2022 tarihiyle birlikte uygulamayı çalıştıramayacak. İlk olarak bu modeller arasında iphone 5S karşımıza çıkmaktadır. Aynı markanın iPhone 6 ve 6S’i de destekten mahrum edilen telefonlar arasındadır. Ek olarak iphone 5C de belirtilen tarihten sonra uygulamayı çalıştırmaz. 

Eskiyen modellere yönelik olarak alınan bu karar, Andorid telefonlar için de geçerli olacak. Destekten mahrum kalan telefonlar masaj alıp gönderme işlemini yapamayacak. KaiOs 2.5 altında kalan sürümlerin de desteksiz olacağı konuşulmaktadır. LG markasına ait Optimus F5 ve F7, Motorola Droid Razr, Xiaomi Mi2a markaları da destek verilmeyen telefonlar olacak. 

Whatsapp'tan Çok Konuşulacak Karar

Dünyanın her yerinden kullanıcıya sahip olan ve önemli bir popülerliği olan uygulama bazı yeniliklere gitti. Alınan bilgilere göre sıklıkla güncelleme yapan uygulama için yeni özellikleri kaldırabilen telefon ve tablet modelleri önem kazandı. Uygulama çalıştırıldığında zorlanan miadını tamamlamış modellere Whatsapp sırtını döndü. Eski işletim sistemine sahip olanlar da bu karardan nasibini alacak.