Diyanet İşleri Başkanlığınca verilen bir emir kamuoyunun gündemine resmen bomba gibi düştü. Yaptığı açıklama ve uygulamalar ile sürekli gündemde olan Diyanet İşleri bu defa ilginç bir yaptırım ve uygulama ile gündemde.

Tüm camilerin tabela renklerinin değiştirilmesi ile son dönemde gündeme gelen Diyanet, bu defa da din görevlilerine zorla aldırmaya çalıştığı kitaplar ile gündeme geldi.

Bütün camilere aldırılan ve bütün din görevlilerinin okuması zorunlu tutulan kitaplar ile ilgili, Diyanet tarafından yapılacak sınav ve mülakatlarda kitap içeriğinin sorulacağı şeklindeki yaptırım tabi ki ilginç. Fakat öyle bir durum var ki o daha ilginç.

Almanın zorunlu tutulduğu kitaplar arasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın da yazdığı kitap da var. Hem bütün camilere hem bütün din görevlilerine zorunlu olan satış ile kitap yazarlarına ciddi miktarda telif ödeneceği akıllara gelen bu kitap yazarlarından bir tanesinin de Ali Erbaş olması kafaları kurcaladı.

Daha ilginç olan ise Diyanet’in satışını zorunlu tuttuğu kitaplar arasında  kurumun başkanı Ali Erbaş’ın yanı sıra Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın, Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen'in kitabının olması.

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?

2d3676b6-6909-44e0-8087-6ca070b2e014_1_1200x800

Saygı Öztürk’ün hazırlamış ve duyurmuş olduğu haberde “Diyanet ısrarla alınmasını istiyor, Müftülükler de din görevlilerine kitap almaları için baskı uyguluyor. Peki bu kitapların yazarı kim? Çok tanıdık isimler var. Listede başta Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İbrahim Kalın, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Burhan İşliyen'in kitapları da yer alıyor.” Cümleleri yer aldı.

En pahalı kitabın Başkan Ali Erbaş'ın ve İbrahim Kalın'ın kitapları olduğunu belirten syın Saygı Öztürk, almayanlar hakkında idari soruşturma açılacağının duyurulmasının hiç yakışmadığını ve dolayısı ile bunu İbrahim Kalın'a sormak istediğini ancak ulaşamadığını yazdı.