Gezi Davası'nda verilen skandal mahkeme kararı sonrası sular iyice bulandı. Öyle ifadeler ve itiraflar gelmeye başladı ki gelecek günler çok daha fazla konuşulacak...

Gezi Davası'nda verilen skandal mahkeme kararı sonrası sular iyice bulandı. Öyle ifadeler ve itiraflar gelmeye başladı ki gelecek günler çok daha fazla konuşulacak...

2013'teki Gezi Parkı eylemlerine ilişkin beraat kararının bozulmasının ardından Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis ve Mücella Yapıcı, Çiğdem Mater, Hakan Altınay, Can Atalay, Mine Özerden, Yiğit Ali Ekmekçi, Tayfun Kahraman'a da 18’er yıl hapis cezası verilmesi tüm dünyada bir "adaletsizlik" ve "kınama" ile karşılanmıştı.

Bugün de Gezi Parkı Davası'na bakan İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin üye hakimlerinden Murat Bircan'ın Samsun'da AKP’den milletvekili aday adayı ve Bafra Belediyesi'nde yönetici olduğu ve de iki yıl önce avukatlıktan yargıya geçtiği ortaya çıkmıştı.

Bununla da kalmamış Gezi Davasına bakan hakimin eşi de FETÖ itirafçısı çıkmıştı.

İşte tam bu yaşanılanlardan sonra, kamuoyunda "15 Temmuz darbe girişimi" olarak adlandırılmış süreç ile ilgili Fatih Portakal'dan çok konuşulacak sözler geldi.

Gözden kaçırmayın

Merak Edilen Açıklama Geldi! SADAT'ın Suikast Planı Dendi! Hedef Kimdi? Kılıçdaroğlu Neden Kimseye Haber Vermedi? Merak Edilen Açıklama Geldi! SADAT'ın Suikast Planı Dendi! Hedef Kimdi? Kılıçdaroğlu Neden Kimseye Haber Vermedi?

Gazeteci Fatih Portakal, Gezi Davasına bakan hakimin FETÖ’cü çıkan eşinin dirsek temaslarını ve aynı anda dikkat çeken AKP bağını  açıkladı.

Gazeteci Fatih Portakal, sosyal medya hesabından hakim Bircan’ın eşiyle ilgili “Kendini kurtarmak için itirafçı olmuş. Kanımca bunlar hala dirsek temasında” ifadelerini kullandı.

Portakal'ın korkutan paylaşımında, “Eğlenceli bir ülke olduk. Kavala’nin hakimi bildiğin AKP’li, sülale boyu AKP’liler. Eşi ise iddia o ki bildiğin FETÖ’cü sonradan kendini kurtarmak için itirafçı olmuş. Kanımca bunlar hala dirsek temasında” sözleri yer aldı.