Sokağa çıkma yasağı geri gelecek mi? 7-8 Ağustos 2021 yasak var mı? Kabine toplantısı sonrası açıklama geldi mi?

Ziraat bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-8 Arasında Olanlara, 88000 TL Ödeme Veriyor! Ziraat bankası TC Kimlik Son Rakamları 0-8 Arasında Olanlara, 88000 TL Ödeme Veriyor!

Türkiye koronavirüs ile mücadelede 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren normalleşme sürecine girmişti. Ancak son günlerde vaka sayıları yeniden endişe veren rakamlara ulaştı nokta koronavirüsle mücadelede vaka sayılarının tekrar artışa geçmesi ile birlikte vatandaşlar da yasaklar geri gelecek mi sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Peki sokağa çıkma yasağı geri gelecek mi? 7-8 Ağustos 2020 bir hafta sonu yasak var mı? Kabine toplantısı sonrası açıklama geldi mi?

Koronavirüs vaka sayılarında özellikle Kurban Bayramı sonrasında adeta patlama yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son açıklamada vaka sayılarının 26 bine kadar yükseldiği görüldü. Vefat sayıları da ürkütücü boyutlara ulaşırken birçok vatandaş yasaklar geri gelecek mi sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. Bir yandan devam eden orman yangınları ve bir yandan da Korona virüsle mücadele sürecinde yapılacak olan kabine toplantısı Büyük bir merakla bekleniyordu. Peki kabine toplantısı ne zaman yapılacak? Sokağa çıkma yasağı hakları geri gelecek mi?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GERİ GELECEK Mİ?

1 Temmuz 2021 günü başlayan normalleşme sürecinde koronavirüs ile mücadelede neredeyse bütün yasaklar kaldırılmıştı. 1 Temmuz günü vaka sayıları 5228 iken Kurban Bayramının geride kalması tatillerde yoğunluk yaşanması nedeniyle vaka sayıları dün 26 bine dayandı. Yasaklar yeniden başlıyor mu sorusu vaka sayılarının artması ile birlikte bir kez daha gündeme geldi. Arama motorunda birçok vatandaş sokağa çıkma yasağı hakları geri gelecek mi, hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı, yasaklar geri geldi mi gibi soruların yanıtını öğrenmeye çalışıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılacak olan kabine toplantısının sonucuna göre Korona virüsle mücadele sürecinde yasakların geri gelip gelmeyeceğine karar verilecek.

sokaga-cikma-yasagi-geri-gelecek-mi-7-8-agustos-2021-yasak-var-mi-1

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Koronavirüs vaka sayılarının artması sonrasında kabine toplantısı için meraklı bekleyiş devam ediyor. Kabine toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bu hafta yapılacaktı. Ancak Akdeniz Bölgesi'nde devam eden orman yangınları nedeni ile toplantı ileri bir tarihe Ertelenmişti. Kabine toplantısı yapılan son açıklamaya göre 9 Ağustos Pazartesi günü olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak olan Cumhurbaşkanlığı kabinesi bilim kurulunun önerileri doğrultusunda salgındaki son durumu değerlendirecek.