Sokağa Çıkmak Yasak Mı? - Sokağa Çıkma Cezası Var Mı?

İçişleri Bakanlığı'nca yayınlanan genelge sonrasında sokağa çıkma yasakları geçtiğimiz hafta başlamıştı. Bakanlık yetkilileri, genelgenin aksi yayınlanana dek her hafta sokağa çıkma yasaklarının Cumartesi saat 20.

Kamu 28.11.2020 - 21:54 04.05.2021 - 04:24 İlan35
İçişleri Bakanlığı'nca yayınlanan genelge sonrasında sokağa çıkma yasakları geçtiğimiz hafta başlamıştı. Bakanlık yetkilileri, genelgenin aksi yayınlanana dek her hafta sokağa çıkma yasaklarının Cumartesi saat 20.00'dan ertesi gün sabah 10.00'a kadar, yine Pazar günü 20.00'dan ertesi gün sabah 05.00'a kadar sokağa çıkma yasaklarının tüm Türkiye genelinde uygulanacak olduğunu açıklamıştı.

Sokağa çıkan vatandaşlara para cezası verilecek olduğu açıklanmış ve vatandaşların evlerinde kalması çağrısında bulunulmuştu. Yasakların başlamasından itibaren çok sayıda vatandaş evine yetişmek için dakika sayarken, binlerce vatandaş ise toplu ulaşımla evine belirtilen saatte yetişemediğinden ve mağdur olduklarından şikayet etti.

Sokağa çıkma yasaklarının ne kadar süre daha devam edeceği bilinmezken bazı uzmanlar ise 14 saatlik yasağın 'etkili olamayacağı' uyarısında bulunuyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@