Sokak röportajlarına bir genç verdiği cevapla adeta nokta koydu...

Son zamanların en ilgi çeken ve vatandaşın nabzını en iyi tutan yeni nesil habercilik trendlerden sokak röportajlarında bir cümle tarihe not olarak geçti.

Türkiye'nin son 20 yıllık tarihine damga vuran Aysun Kayacı sözleri sonrası, bir gencin de sokak röportajında söyledikleri siyasi tarihe damga vurmuş oldu.

Gerçekleştirilen bir sokak röportajlarında bir genç Türkiye'deki hayat pahalılığını anlatırken kendisine muhaliflik yapan bir yaşlı vatandaşa durumu çarpıcı sözlerle anlattı.

Sade Vatandaş kanalının sokak röportajında bir gencin Türkiye'deki düzeni , hayat pahalılığını, verilen emeğin karşılığını alamamayı anlatırken nokta atışı söylemleri ile kendisine hayran bıraktı.

Söyledikleri ile siyaset tarihine geçen genç iktidarı destekleyen yaşlı bir vatandaşa şu nokta atışı söylemler ile Türkiye'yi anlatırken aynı zamanda iktidar yanlışı vatandaşı da kendisine anlattı;

PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek PTT Acil İhtiyacınıza Çözüm Olarak Muslukları Sonuna Kadar Açtı! 40.000 TL Tek Kalemde Verilecek

"Bak tek bir şey anlatıcam. Şu 5 Euro Avrupa'da çoğu ülkenin kullandığı para biriminden. Adam bunu kazanmak için yarım saat belki çalışmıyor. Şu 100 lira burada bizim milletimiz kazanamk için 8 saat çalışıyor günde. Şu şuna eşit. Yarım saatlik emekle 8 saatlik emek eşit. Anladın mı dayıcım. Ben sana bunu anlatmaya çalışıyorum. Sen kendini Afrikay'la kıyaslama. Adam üniversite sınavına griecek kendisi 30 binde. Adam kendini bir milyoncu kişiyle mi kıyaslıyor. 20 bindekimiyle kıyaslıyor. Sen kendini bunla kıyaslıycaksın dayı. Çünkü biz gelişmekte olan ülkeyiz aç ülke değiliz." diyerek cebindeki 5 Euro ve 100 TL'yi göstereret anlattı.

Daha da çarpıcı olanı ise yine hiç bir şey anlamayan yaşlı vatandaşın "Bak sende dolar var maşallah bizde o da yok" demesi oldu.

Ve genç şu tarihi sözü kurdu; "Dolar değil dayı Bunun Euro olduğunu bile bilmiyorsun sonra sen oy kullanıyorsun"

Akıllara da tabi ki diğer bir tarihi söz olan Aysun Kaycı'nın "Benim oyum ile dağda ki çobanın oyu bir mi?" sözü geldi.

İşte geçtiğimiz şubat ayında yapılan ancak yine gündem olan o anlar;