Manisa Soma Polyak Madende trafo patlaması meydana geldi! Polyak Madencilik kimin? Polyak Madencilik sahibi kim?

Çok acı haber! Yine Soma yine madenciler hayatını kaybetti!

Gelen son dakika bilgilerine göre Soma Kınık Akhisar arasında bulunan Polyak Madencilik’e ait bir madende patlama meydana geldi. Çok sayıda madencinin yaralı olduğu bilgisi gelirken 15 madencinin hayatını kaybettiği sosyal medyada yayıldı ancak can kaybının olmadığı söylendi.

Soma'da bölgeye fazla sayıda ambulans sevk edildi.

40 bin TL ödeme! QNB Finansbank'tan tarihi bir kampanya başladı! Hemen başvuru yapanlar Nakit Ödeme alıyor 40 bin TL ödeme! QNB Finansbank'tan tarihi bir kampanya başladı! Hemen başvuru yapanlar Nakit Ödeme alıyor

Soma'da yer altında trafo patlaması yaşandı! Twitter'da 15 madenci ölü 60 yaralı bilgisi son gelen bilgilerde yer alıyor ancak son gelen bilgilerde can kaybının yaşanmadığı öğrenildi.

Son gelen bilgilere göre metan gazı patlaması meydana gelmiştir

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger yaptığı ilk açıklamada "Kınık ilçesinde bir kömür madeni işletmesinde kısmi bir göçük olduğu ilk belirlemelere göre can kaybı ve ağır yaralı kimse olmamıştır" dedi..

Polyak Madencilik Kimin? Polyak Maden Şirketi Sahibi Kim?

Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik San. ve Tic A.Ş. Polat Madencilik Enerji San ve Tic. A.Ş. ile Fiba Grup’un enerji kolu olan Fina Enerji Holding ortaklığı olarak geçmektedir.

Kınık'ta 2014 yılında kurulmuştur.

Fiba Holding Sahibi Hüsnü Özyeğin'dir. Polat Madencilik Sahibi ise Muzaffer Polat'ın ortak olduğu Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik Şirketi olarak geçmektedir..

Ayrıca Galatasaray eski Başkanı Adnan Polat'ın da sahibi olduğu Polat Madencilik A.Ş. ortaklığıyla kurulan Polyak Eynez Enerji Üretim Madencilik olarak geçmektedir. Adnan Polat, PSP Investments ile DF Energies Nouvelles'e ait hisseleri satın alarak Polat Enerji'nin tek patronu olmuştu.

Ayrıntılar geliyor...