Ankara'da yaşanan tuhaf olayda polis bir mekanın tabelasını beyaza boyamış ve ardından gerginlik yaşanmıştı.

Ankara'da Kızılay'da polis, daha önce de baskın düzenlediği Somalili Mohamed Isse Abdullahı’nın Ankara – Kızılay’da işlettiği dükkanın tabela açılışına müdahale etmiş, mekanın ortaklarından Mesenet Karakaya Türk vatandaşı olduğunu anlatmıştı.

Karakaya elinde vergi beyannameleriyle kimlik kartını gösterip ırkçılığa maruz kaldıklarını söyleyerek "Üç çocuğumu da alıp gideyim mi" diye sormuş ve bu anlar sosyal medyada da tepkilere neden olmuştu.

Saab Restoran Nerede? Neler Yaşandı? Tabelası Neden İndirildi? Sahipleri Nereli? Siyahi Irkçılık mı Yapılan?

Simit Sonrası Çayı da Unutun! Çay da Zamma Doymuyor! Bir Ay İçinde Üçüncü Zam Geldi! Simit Sonrası Çayı da Unutun! Çay da Zamma Doymuyor! Bir Ay İçinde Üçüncü Zam Geldi!

Müdahaleye itiraz eden DEVA Partisi Mustafa Yeneroğlu ile polis arasında gerginlik yaşanırken
Polis, Yeneroğlu’nun ayrılmasından sonra “Renkleri rahatsız edici” iddiasıyla tabelanın renkli yerlerini beyaza boyattığı ortaya çıktı.

Durum sosyal medyada olayın ırkçılık veya ayrımcılıkla bir alakası olmadığı "rahatsız" eden renklerin ise LGBT renklerini anımsattığı olarak yorumlandı. Tabeladaki renkler ve çizim "gökkuşağı" görselinde değerlendirildiği düşünülüyor.

Mekanın ortaklarından Mesenet Karakaya ise Türk vatandaşı olduğunu anlatarak elinde vergi beyannameleriyle kimlik kartını gösterdi ve ırkçılığa maruz kaldıklarını söyleyerek "Üç çocuğumu da alıp gideyim mi" diye sordu.