Son Dakika: 0.66 Faiz İle Kredi Veriliyor, İlk Taksit Ödemesinde 3 Ay Erteleme Olacak

Son dakika banka haberi: Bankalar üzerinden 0.66 faiz oranlı kredi kampanyası ile ilgili açıklamalar geldi. İşte detaylar...

Ekonomi 29.08.2021 - 19:19 29.08.2021 - 19:19 Vural Pars

Son dakika banka haberi: Bankalar üzerinden 0.66 faiz oranlı kredi kampanyası ile ilgili açıklamalar geldi. Bankalar 0.66 faiz oranlı krediler ile ilgili bilgileri duyurdu. 0.66 faiz oranları ile kredi kullanmak isteyen müşteriler son zamanlarda oldukça arayış içerisinde. İhtiyaç kredisi dahil olmak üzere konut kredisi ve taşıt kredisi gibi kredilerde bankalardan düşük faizli oranlı krediler kullanmak istiyoruz. Başta kamu bankaları olmak üzere diğer özel bankalar ile katılım bankaları üzerinden de düşük faiz ve kar payı oranları ile krediler kullanılmaktadır.

Yapılan son açıklama ile birlikte 0.66 faiz oranlı kredinin bir ay daha ertelendiği söylenmektedir. Eylül ayı gibi başlayacak olan bu kredi kampanyası Eylül ayı sonuna doğru resmen duyurularak işlem yapmaya başlatılacaktır. Henüz hangi bankanın bu kredi kampanyası ile ilgili işlem yaptığını söyleyemeyiz. Kredi kullanmak isteyen kişiler 0.66 faiz oranlı kredilerde sadece Konut Kredisi olarak işlem yapacaktır. 

0.66 faiz oranları kredi şartları belli oldu

0.66 faiz oranlı Kredi kampanyasına katılmak isteyen müşteriler belirlenen bu şartlara uygun olması durumunda kredilerine kullanabileceklerdir. Kredi kullanmak isteyen kişiler için bankalar şartlarını açıkladı. İhtiyaç kredisi gibi bu krediler de kredi kullanmak isteyen kişiler belirli şartlara uygun olması durumunda onay alabiliyor. Konut kredisi kullanacak olan kişiler 500 bin TL'ye kadar kullanmak istedikleri konut kredilerinde 120 ay vade ve 180 ay vade seçenekleri ile birlikte 0.66 faiz oranlı kredi kullanabilecekler. Konut kredisi kullanacak olan kişilerin gelir durumunun iyi olması Kredi notunun temiz olması ve bankalar ile arasında bir sıkıntı olmaması gerekmektedir. 0.66 faiz oranları ile kredi kullanmak isteyen müşteriler belirlenen bu şartlara uygun olması durumunda konut kredilerini alacakları evin ekspertiz değerinin yüzde seksenine kadar kullanabileceklerdir. Geri kalan yüzde 20'lik kısmı bankaya teminat olarak vermeniz gerekiyor.

0.66 faiz oranları ile kredi başvurusu nasıl yapılacak?

Banka üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyen müşteriler konut kredileri başvurularına banka şubelerinden ve bankanın resmi internet sitesi üzerinden açılan 0.66 konut kredisi başvuru formu üzerinden yapabileceklerdir. Kredi başvurusunu yaptıktan sonra banka sizleri değerlendirmeye alacak ve kimlik numaranız ile gelir belgeniz üzerinden sizleri bir değerlendirme raporu sunacaktır. Sunulan bu değerlendirme raporu sonrasında kredi onayı alan kişiler konut kredisi için işlemlere başlayacaktır. Bankaya ekspertiz ücretini yatırdıktan sonra konut kredisini kullanabilecek ve 0.66 faiz oranları ile kredi alabileceksiniz.

son-dakika-066-faiz-ile-kredi-veriliyor-ilk-taksit-odemesinde-3-ay-erteleme-olacak

Emekliye 0.66 faiz oranları ile kredi verilecek mi?

Yapılan bu kredi kampanyalarında emekli olan kişilerde yararlanabilecekler. Konut kredisi kullanmak isteyen emekliler emekli maaşı aldığı bankanın yapmış olduğu kampanya üzerinden işlem yaparak 120 ay vadeye kadar kredi kullanabilirler. Emekli olan kişilerin Kredi notu düşük olsa bile gelir durumuna bakarak belirtilen limitlerdeki kredileri hemen kullanabileceklerdir. 120 ay vade seçenekleri ile sadece emekliye verilecek olan bu krediler de ilk taksit ödemesinde de 3 ay erteleme yapma imkanı sunulmaktadır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@