Milyonlarca çalışanın büyük bir merakla ve heyecanla beklediği yeni asgari ücret açıklandı. 2022 asgari ücret zammı bugün yapılan son asgari ücret tespit Komisyonu toplantısı sonucunda belli oldu. Yeni asgari ücret açıklaması ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi. Peki 2022 Asgari ücret ne kadar kaç TL oldu? Yeni zamlı asgari ücret 2022 haberimizde…

Milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiren 2022 asgari ücret zammı için son toplantı bugün yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen toplantının sonucunda da uzlaşma çıktı. Yani böylece toplantının sonunda 2022 yılı asgari ücreti belli oldu. Peki yeni asgari ücret ne kadar oldu 2022? 2022 Asgari ücret kaç lira?

son-dakika-2022-asgari-ucret-aciklandi-iste-yeni-zamli-asgari-ucret-3

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ASGARİ ÜCRETİ AÇIKLADI

Bugün yapılan asgari ücret tespit Komisyonu sonrasında saat 15.00'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklama yapacağı duyuruldu.

Merakla beklenen asgari ücret Nihayet açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleşen basın toplantısında ilk sözü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin aldı. Bakan Bilgin, Asgari ücret tespit Komisyonu toplantılarında her iki tarafında uyumlu yaklaşımı nedeniyle taraflara teşekkür ederek tebrik etti.

2022 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLDU?

2022 net asgari ücret Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 yılında uygulanacak olan net asgari ücretin 4250 TL olduğunu açıkladı. Yeni asgari ücret zammı %50 seviyesinde gerçekleşti. En düşük asgari ücret 4.250 TL olurken çalışan vatandaşların çocuk sayısına ve evli olma durumuna göre aldıkları ücret artacak.