Son Dakika: 3000 TL Yardım Parası Verilecek, SGK, PTT Ve Ziraat Bankası Duyurdu

Devlet destekli olarak yardım parası almak isteyenlere yeni bir haber var. 3 bin TL'ye kadar ödeme alabileceksiniz. Detaylar haberimizde...

Ekonomi 21.10.2021 - 19:42 21.10.2021 - 19:42 Vural Pars

3000 TL'ye kadar yardım parası almak isteyen kişiler gerçekten ihtiyaç sahibi olması durumunda SGK destekli ve devlet destekli olarak PTT ve Ziraat Bankası üzerinden ödeme alabilecekler. Özellikle yaşamış olduğumuz pandemi döneminin bitmemiş olması ile birlikte iş sıkıntısı çeken ve maddi zorluk çeken kişiler 3000 TL'ye kadar yardım parası alabilecekler. Devlet destekli olarak verilecek bu yardım parasına başvuru yapmak isteyen kişiler e-devlet sistemi üzerinden başvurularını gerçekleştirecek ve tüm sorgulamalarını da buradan yapabileceklerdir.

Devlet destekli olarak verilecek olan yardım paralarını başvuru yapmak isteyen kişiler hangi ihtiyaçları olması durumunda o ihtiyaçlarına göre bu maddi destekleri alabileceklerdir. Son zamanlarda yapılan başvurularda özellikle kış aylarında gelmesi ile birlikte kömür yardımı gıda yardımı ve okulların açık olmasından dolayı da okul yardımları devam etmektedir.

Sizin de maddi durumunuz kötüyse ve muhtaçlık belgesi aldıysanız başvurunuzu e-devlet üzerinden yaparak hemen yardım parası başvurusunda bulunabilirsiniz.

1100 TL yardım parası veriliyor mu?

Pandemi döneminde 3 faz olarak verilen yardım parası olan 1100 TL yardım parası 4 faz olarak verilip verilmeyeceği merak edilmektedir. E-devlet sistemi üzerinden sosyal destek yardım parası olarak başvurular hala alınıyor. Önümüzdeki günlerde 4.faz yardım parası verilmeye başlanacak. Sizlerde 4.faz yardım parası almak istiyorsanız, e-devlet sistemi üzerinden başvurunuzu yaparak değerlendirmeyi bekleyebilirsiniz. E-devlet sistemine giriş yapmak istiyorsanız PTT şubelerine giderek kendinize ait bir e devlet şifresi alabilir ve bu şifre ile giriş yaparak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. E-devlet şifresi ile giriş yaptıktan sonra sosyal yardım desteği olarak arama yaparsanız pandemi destek yardımları hakkında bilgiler bulabilirsiniz.

milyonlara-zam-mujdesi-geldi-calisanlarin-maasina-erken-revize-geldi-500-tl-zam-3-ay-fazla-zamli-2

Muhtaç durumda olan kişiler ayrıca bağlı bulundukları belediyelere ve kaymakamlıklara giderek buradan da muhtaçlık belgesi alarak bu kurumların vermiş olduğu yardımlardan faydalanabilir ler. Kömür yardımı ve gıda yardımı okul yardımı başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarınıza göre kaymakamlıklardan ve belediyelerden yardım parası başvurusu yapabilirsiniz. Yardım paraları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız ayrıca bağlı olduğunuz muhtarlığa giderek muhtarlıktan alacağınız muhtaçlık belgesi ile kaymakamlıklara başvuru yapabilirsiniz. 

Yardım parası başvurusu yaptıktan sonra onay alırsanız bu parayı PTT şubelerine yatıracaklar. Banka hesabı verirseniz Ziraat Bankası hesabı üzerinden de yardım parası alabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@