Uzun süredir üzerinde çalışılan 3600 ek gösterge çalışmalarının sonuna gelindi. Çalışmaların amacı kamu görevlileri ve kamu emeklisi olan kişilerin refah düzeyinin artırılmasıdır.

Bu yüzden uzun süredir üzerinde durulan çalışmaların sona gerildiği için Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklama yapılacak. Hemşire, öğretmen, polis, din görevlisi ve diğer görevli yardımcı hizmetleri de kapsayan bu durum pek çok meslek grubunu beraberinde bulunduruyor. 

Milyonlarca kamu görevlisi ve kamu emeklileri için uzun zamandır 3600 ek gösterge çalışmaları devam ediyordu. Şimdi ek gösterge çalışmalarının sonuna gelindiği için bu çalışmaların içerisine hangi ünvanların dahil olduğu merak konusu oldu. 

Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgin tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın saat 14.00'da ek gösterge çalışmaları sunulacak. 

Ek Gösterge Çalışmalarının Sonuçları 

Emekli Olan Kişilere Anında Destek İmkanı! Emekli Maaşı Alanlara Ödeme 32.000 TL Olacak Emekli Olan Kişilere Anında Destek İmkanı! Emekli Maaşı Alanlara Ödeme 32.000 TL Olacak

Ek gösterge çalışmalarının sonuçlarında pek çok kamu personeli ve emekli olan kişilere maaş ve ikramiyeler konusunda ciddi bir artış olması bekleniyor. Uzun zamandır yapılan çalışmalar sonucunda refah düzeye ulaştırılması gereken kamu görevlileri ve emekliler bulunuyor. Maaşlar ve ikramiyeler konusunda ciddi bir artış söz konusu olması gerekirken aynı zamanda Yardımcı hizmetler sınıfı için de ek gösterge çalışmaları sunuldu. Yardımcı hizmetler sınıfı içerisinde de pek çok ünvan ve meslek dahili olduğu için yine bu ek göstergelerden faydalanılması bekleniyor. 

Ek gösterge çalışmalarının sonucunda kamu görevlileri ve kamu emeklisi olan kişiler için olumlu gelişmeler yaşanması bekleniyor. Bu yüzden de milyonlarca insan bu konuda heyecanla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Ek gösterge çalışmaları uzun zamandır devam ettiği için şimdilerde bu çalışmaların sonuna gelindi.  Vedat Bilgin’in daha önce yaptığı açıklamaya göre Mayıs ayının sonunda belirlenecek olan ek gösterge çalışmalarında gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunulacak olan sonuca çevrildi. Daha sonrasında Erdoğan tarafından açıklanması beklenen ek gösterge çalışmalarında pek çok ünvan artışı maaş ve ikramiye artışı gibi durumlar bekleniyor. 

Ek Gösterge Çalışmalarında Hiyerarşi Artışı 

Üniversite Genel sekreteri yardımcısı ve Genel yardımcısı gibi unvanların her birinde yine hiyerarşiği artışı olması da bekleniyor. Bu Kapsamda pek çok ünvan ve meslek grubu ek gösterge çalışmalarının içerisine dahil edildi. Ek gösterge çalışmalarının sonuçlarında maaşlarda ve unvanlarda artış olacağı için pek çok kişi bu sonucu heyecanla bekliyor. 

Memursen ve Vedat Bilgin tarafından aylardır Bu çalışmalar yürütüldü. Şimdi ise çalışmaların sonuna gelindiği için Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı Vedat Bilgin tarafından Bu çalışmalar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak. 

Çalışmanın Sonuna Gelindi

Vedat Bilgin ve Memursen aylardır bu konuda yoğun şekilde çalıştığı için bu performansların sonuna gelindi. Vedat Bilgin çalışmalarının bittiğini Mayıs sonu olarak açıkladığı için gözler şimdi sunulacak olan ek gösterge çalışmalarına çevrildi. Memur ve memur emeklilerinin heyecanla beklediği ek gösterge çalışmaları Recep Tayyip Erdoğan’a sunulduktan sonra resmi şekilde açıklanacak. Bu çalışmaların yasalaşması ve yürürlüğe girmesi net olarak 15 Ocak 2023 tarihini gösteriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı açıklamaların sonucunda ek gösterge çalışmalarını hız kesmiyor ile sonuçları ve tarihlerinizi net şekildeki belirtilecek. 

Ek gösterge çalışmaları açıklandıktan sonra bunların yürürlüğe girmesi ile birlikte kamu görevlilerinde nasıl bir değişiklik olacağı merak konusu oldu. Ek gösterge çalışmaları doğrultusundan kamu görevlileri ve özellikle emekli ikramiyelerde olacak artış için pek vatandaşlar heyecan içerisinde bekliyor. Memursen ve Vedat Bilgin tarafından aylardır yürütülen çalışmaların sonuna gelindiği için Recep Tayyip Erdoğan’ın saat 14’te sunulacak olan bu çalışma ile birlikte herkes heyecanlı bir bekleyiş içerisinde.