Son Dakika, 81 ile Ödeme Emri Verildi, Herkes Onay Alacak, En Az 5000 TL Nakit

Son Dakika, 81 ile Ödeme Emri Verildi, Herkes Onay Alacak, En Az 5000 TL Nakit verilecek. Başvurular başladı. İşte detaylar...

Ekonomi 29.08.2021 - 18:27 29.08.2021 - 18:27 Vural Pars

Son dakika olarak yeni bir ödeme emri geldi. Kamu bankalarından 81 ile ödeme ile ilgili yazı gönderildi. Emekli olan ve sigortalı olan çalışan kişiler, eğer kredi notu yüzünden onay alamıyorsa, ziraat bankası, vakıfbank ve halkbank üzerinden müşterilere kredi imkanı sağlanacağı duyuruldu.

Bankalar üzerinden verilecek olan bu kredilerde, uygun faizlerle işlem yapılacak ve müşterilere en az 5000 TL'ye kadar kredi imkanı sağlanacak. İhtiyaç kredisi kampanyasına katılacak olan kişiler, belirlenen şartlara uygunsa hemen onay alabilecekler.

Ziraat Bankası başta olmak üzere Vakıfbank ve Halkbank üzerinden de bu krediler için başvuru imkanı sağlanmaktadır. İhtiyaç kredisi kampanyasına katılacak olan kişiler için ayrıca, şartlarda belirlendi. 

Bankalardan Kredi Şartları Belirlendi...

Kredi alacak olan kişinin banka kredi notu 1100 ve üzerinde olması gerekiyor. Kredi notu düşük olan kişiler, belirli şartlara uygunsa hemen kredi onayı alıyorlar. İhtiyaç kredisi kampanyasına katılacak kişiler sigortalı olarak çalışıyorsa, en az 6 aydır aynı iş yerinde sigortalı olarak çalışıyor olması şartı vardır.

İhtiyaç kredisi kampanyası dahilinde bu kişiler, ilk kez çalıştıkları bir iş yerinde en az 12 ay sigortalı olmaları gerekiyor. Toplamda 12 ay sigortası ve son 6 ay kesintisiz olan kişiler Ziraat Bankası kredisinden yararlanabilirler. 

5000 TL ve üzerinde emekli kredisi alacak kişiler ise, emekli maaşını bu bankadan alması durumunda hemen kredilerini kullanabilirler. İhtiyaç kredisi kampanyasına katılmak isteyen emekli, maaşını bu bankadan almıyorsa, maaş taşıması yapacak ve ona göre kredi kullanacaktır. 

son-dakika-81-ile-odeme-emri-verildi-herkes-onay-alacak-en-az-5000-tl-nakit1

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Kredi başvurusu yapmak isteyenler, bankaların uyguladığı kredi politikalarına uygunsa başvurusunu banka şubesinden veya bankanın resmi internet sitesi üzerinden yapabilecektir. Kredi başvurusu yapan kişiler onay alırsa, ne kadar kredi onayı aldığını görecek ve faiz oranları ile kredilerini kullanabileceklerdir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@