Son dakika olarak 1100 TL ile ilgili açıklamalar var. Ramazan bayramı öncesinde 1100 TL olarak yatırılan ve 3.faz olarak ödenen pandemi destek yardımlarında, Kurban bayramı öncesinde tekrardan para alınıp alınmayacağı merak konusu olmaktadır. Devlet tarafından pandemi dönemi boyunca 3 kere verilen ve en son verildiğinde 100 TL zam yapılan pandemi destek ödemeleri, kurban bayramı öncesinde olup olmayacağı merak konusu.

Pandemi döneminde sıkıntı yaşayan ve muhtaç durumda olan ailelere ödenen 1100 TL pandemi yardım başvurusu, başvuru yapanların PTT hesaplarına veya IBAN numaralarına yattı. Tam kapanma döneminde ayrıca evlere de gönderilen bu destek parası için 4.faz olup olmayacağı henüz belli olmadı. 

PTT-

Emekli olan kişilere, emekli ikramiyesi ile birlikte yatan bu paralar, emekli olan kişilerin ikramiyeleri alması ile tekrardan gündem ve araştırma konusu oldu. Emekli olan kişiler, 1100 TL emekli ikramiyelerini 13 ve 16 Temmuz arasında alacaklar. Bayram tatili de 16 Temmuz'da başlayacak. 16 Temmuz'a kadar pandemi destek yardımlarının da yatması bekleniyor. 

1100 TL Pandemi Destek Yardım Sonuçları Öğrenme

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, e-devlet üzerinden başvuru yapan ve banka hesabı verenler ile PTT hesabı olanların hesaplarına bu paraların yattığı söylendi. 1.2 Milyon haneye geçtiğimiz dönemlerde 1100 TL yardım yapıldığını açıkladı. İhtiyaç sahibi olan kişilerin bu paraları e-devlet internet sitesine girerek öğrenebilecekleri söylendi. İster PTT kurum ödemesi sorgulaması yapabilir, isterseniz de e-devlet üzerinden pandemi sosyal destek başvuru sonucu sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. E-devlet üzerinden verilen bu desteklerde, 1100 TL pandemi destek yardımları ile birlikte, alıp almadığınızı Sosyal Yardım Sorgula menüsünden öğrenebilirsiniz. 

1100 TL Pandemi Yardımı Kimlere Veriliyor?

Başvuru yapan kişilerin değerlendirmeye gireceği bu destek yardımlarında, muhtaç durumda olan aileler, sosyal yardımlaşma kaydı olan kişiler, iş kaybı yaşayan kişiler, yaşlılık aylığı alan kişiler yararlanabileceklerdir. İŞKUR üzerinden kısa çalışma ödeneği alan, sigortalı olarak bir iş yerinde çalışan, emekli olan kişiler bu desteklerden alamayacakladır. Ayrıca esnaf olan kişilerde bu desteklerden yararlanamayacaklardır. Son dakika gelişmelerini sitemizden takip edebilirsiniz.