Tekel Bayiler Birliği Platformu Başkanı Özgür Aybaş alkol satışının yasaklandığını duyurdu! ''Alkol satışı yasak. Genelgede yer almıyor ama valiliklere yazı iletilmiş. Konuya ilişkin detaylı açıklama yapacağız.''

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!

Tam kapanma tartışmaları sürerken alel acele yine alkol satışı yasaklandı! Sosyal medyada duruma tepkiler büyüyor. Dün Kabine Toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tam kapanmaya geçtiğimizi duyurdu. Ancak tam kapanmada kargolar, fabrikalar, zincir marketler hatta otellerin açık olması tartışmayı büyütürken alkol yasağı da geldi!

Alkol satışının yasaklanması sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş "İçişleri Bakanlığı’ndan teyit aldık. Maalesef 17 Mayıs’a kadar içki satışı olmayacak." diye duyurdu. Bunun üzerine tepkiler gecikmedi. Sosyal medyada "Bunların derdi tamamen şeriat alıştırması yapmak. Sokakları yasaklamayı dayatmak. Bu yasakların ne tam kampanmayla ne de virüsle mücadeleyle alakası var! " yorumları yapıldı. Diğer taraftan konuya dair alkol yasağı kararını detsekleyenler de oldu.  

Alınan bilgiye göre tekel bayileri tam kapanmadan muaf olmadığı için, haksız rekabete yol açmamak adına marketlerde de alkol satışı yapılmayacağı öğrenildi. Alkol satışının şimdilik 17 Mayıs'a kadar yasaklandığı duyuruldu ancak tepkiler bu yasakların yaşam tarzını değiştirmeye yönelik olduğu görüşünde yükselmeye devam ediyor.