Son Dakika! Aşılama Yarın Başlıyor! 45 Yaş Üzeri Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

Sağlık Bakanı Koca açıkladı: Yarın 45 yaş üstü aşılama başlıyor. Peki 45 yaş üzeri nasıl aşı randevusu alacak?

Gündem 09.06.2021 - 18:05 09.06.2021 - 18:14 Ece Sahan

Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıkladı! 45 yaş üzeri aşılama yarın başlıyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yarından itibaren 45 yai üstünü aşılamaya başlayacağız açıklamasını yaptı.

65 yaş üzeri aşılama sonrası 45 yaş üzerine de aşılama başlıyor! 65 yaş üzeri vatandaşlar iki dozu da oldu. Sıra 45 yaş üzerine ve bazı meslek gruplarına geldi.

Kabine toplandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ilk açıklamaları yaptı. Buna göre günlerdir merak edilen 45 yaş üstü aşılama için açıklamalar yapıldı. 

Fahrettin Koca dün yaptığı açıklamada müzisyenler, film ve dizi prodüksiyon ekiplerinin ve öğretim üyeleri ve üniversite personelinin aşılamaya başlanacağını "Aşı programımızda bir grubun daha aşılanmasına başlıyoruz. Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri yarından itibaren aşı olmaya başlayabilecekler. Her geçen gün yeni meslek ve yaş grupları eklenerek ülkemizi en kısa sürede salgın gündeminden çıkaracağız. Bu güce güvenin.

Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor. Üniversitelerimizin Eylül'de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için öğretim üyelerimizin ve üniversite personellerinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz. Bu güce güvenin." diyerek duyurmuştu. 

YARINDAN İTİBAREN BAŞLIYORUZ!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca hiç bir hastalığı bulunmasa da yarından itibaren 45 yaş üzeri için aşılama başlıyor dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "yarından itibaren 45 yai üstünü aşılamaya başlayacağız" açıklamasında bulundu. 

AŞI RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Koronavirüs aşısında 45 yaş üzerine sıra geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yarından itibaren 45 yaş üzeri açıklama yapılacağını duyurdu. Peki 45 yaş üzeri aşı randevusu nasıl alınır?

E-nabız yada MHRS üzerinden bilgilerinizi giriş yaparak aşı randevunuzu alabilirsiniz. TC, kimlik numarası ve şifresi ile E-nabız yada MHRS sistemine giriş yaptıktan sonra Aşı randevusu ekranına tıklayın. Daha sonra karşınıza çıkacak ekrandan hastane ve saat tercihini yapın.

ALO 182'yi arayarak da aşı randevusnu alabilirsiniz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@