Son dakika haberi... Hazine ve maliye bakanı Nurettin Nebati TBMM genel kurulunda devam eden bütçe görüşmeleri sırasında 2022 yılı asgari ücreti hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Nebati aynı zamanda asgari ücretin bugün açıklanacağını da açıkladı. Yani bugün yapılan Asgari Ücret Tespit Komisyonu sonrasında yeni asgari ücret duyurulacak.

2022 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, TBMM bütçe Komisyonu görüşmeleri sırasında yaptığı açıklamada asgari ücretle ilgili bugün önemli açıklamalar yapılacağını ifade etti. Bugüne kadar Asgari ücretlinin enflasyon karşısında verilmediğini söyleyen nebati, bundan sonra da aynı şekilde devam edeceğini yapılacak olan asgari ücret açıklaması ile bunun görüleceğini söyledi.

son-dakika-bakan-duyurdu-asgari-ucret-bugun-aciklanacak-2

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU TOPLANTISI BAŞLADI

Asgari ücret tespit Komisyonu toplantıları 1 Aralık tarihinde başlamış ve ilk toplantı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında yapılmıştı. 7 ve 9 Aralık'ta yapılan toplantılarla görüşmeler devam ederken taraflar arasında bir anlaşma çıkmaması sonucunda bugün 4. toplantı yapılıyor. Bugün saat 11.00'de başlayan toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ev sahipliği yapıyor. Bu toplantıda bir uzlaşma çıkması ve Asgari ücretin bugün açıklanması bekleniyor.

BAYRAM HAVASI YARATACAK ASGARİ ÜCRET GELİYOR

TBMM genel kurulunda devam eden bütçe görüşmeleri sırasında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin 2022 yılı asgari ücret belirlenirken toplumun, işçilerin beklentilerini karşılayan ciddi bir artış olması için çalıştıklarını söylemişti. Bakan Bilgin açıklamasında düşük gelirli çalışan asgari ücretlinin yeni yılda bu ücret sayesinde bayramı yaşayacağını da iddia etmişti.