Son Dakika: Bakan Duyurdu! Sosyal Yardım Destek Ödemeleri Başladı…

Son Dakika: Bakan Duyurdu! Sosyal Yardım Destek Ödemeleri Başladı… Detaylar haberimizde...

Ekonomi 01.09.2021 - 20:57 01.09.2021 - 20:59 Vural Pars

Sosyal yardım destek ödemeleri ile ilgili açıklamayı Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Çelik yaptı. Ağustos ayında yapılacak ödemelerde eşi vefat eden kadınlara yönelik nakit yardımı, Muhtaç asker ailelerine yardım, Muhtaç asker çocuklarına yardım, Öksüz ve Yetim Yardımının yanında Kronik hastalığı olan kişiler yapılacak yardımlar ile ilgili tüm ödemelerin başladığını yaptığı açıklama ile bildirdi.

Toplamda 5 adet nakdi sosyal destek proğramı ile yaklaşık 157 bin ihtiyaç sahibine ödeme yapılacak. Yapılacak ödemenin yaklaşık tutarı ise 90 milyon TL civarında olduğu belirtildi. Destek ödemelerin Ağustos ayının son haftasından itibaren gerçekleşeceğini bildiren bakan, eşi vefat eden kadınlara nakdi yardım, öksüz ve yetim yardımı, muhtaç asker çocuklarına yardım, asker ailelerine yardım ile beraber kronik hastalık yardımı da dâhil olmak üzere destek ödemelerinin ilgili kişilerin hesaplarına aktarıldığını bildirdi. Hali hazırda ilgili kişilere ödemelerin devam ettiğini bildiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, beş ayrı kalemde ihtiyaç sahiplerine toplamda 93 milyon TL ye yakın bir ödemenin yapılacağını ilave ederek, Ağustos ayı içerisinde ihtiyaç sahiplerinin hesaplarına bu ödemelerin yatırılması talimatın verdik ifadesini kullandı.

Eşini Kaybedenleri Maddi Destek

İşyerinde çalışırken vefat eden kişinin eşlerine destek sağlanması adı altında, eşi vefat etmiş tüm kadınlara toplam tutar olarak 52,6 milyon TL destek sağlandığını, bu vesile ile maddi sıkıntılar çeken birçok bayan vatandaşın bu maddi destekten önemli ölçüde faydalandığını ifade etmiştir.

Öksüz ve Yetim Kalanlara Sağlanan Maddi Destek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, annesini ya da babasını kaybeden veya her ikisini de kaybetmiş olan 18 yaş altı vatandaşlara ihtiyaçları ön planda tutularak toplamda 11,3 TL tutarında bir maddi destek sağlandığını ifade etmiştir.

son-dakika-bakan-duyurdu-sosyal-yardim-destek-odemeleri-basladi​​​​​​​

Kronik Hastalığı Olanlara Maddi Destek

Kronik olarak hastalıklarla mücadele eden vatandaşlara, maddi yönden destek sağlamak amacı ile toplamda 3,6 milyon TL maddi destek sağlanmıştır.

Maddi Destek Ödeme Tarihleri Netleşti

Konu hakkında bilgi veren Bakan maddi destek adı adlındaki ödemelerin 01-02 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşeceğini ifade ederek, toplamda 93 milyon TL ödeme gerçekleştirileceğini ifade etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@