5 yıl vadeli ihtiyaç kredisi veren bankalar hangileridir? 5 yıl vadeli ihtiyaç kredisi almak için şartlar nelerdir? 5 yıl vadeli olarak kredi başvurusu yaptığınızda kredi notunuz kaç olmalı? Sizlere bu yazımızda uzun dönem ihtiyaç kredisi alacak olan müşterilerin hangi bankalardan kolay onay alacakları hakkında bilgiler vereceğiz.

İhtiyaç kredileri müşterilerin kredi notuna göre onay verilen bir kredi çeşidi olmuştur. Sizde eğer 5 yıl vadeli olarak ihtiyaç kredisi çekecekseniz öncelikle bankaların kredi şartlarına uygun müşteri olmanız gerekmektedir. Banka şartlarına uygun olan müşteriler bankaların kendileri için belirledikleri ihtiyaç kredilerinde onay alabilmektedirler.

Sizlerde eğer 60 ay vadeye kadar yani 5 yıl olarak kredi alacaksanız kredi notunuzun 1200 ve üzerinde olması, daha önce bir banka çalışmanızın olması, icralık ve avukatlık bir durumunuzun olmaması gerekmektedir. Eğer şartlara uygun olduğunuzu düşünüyorsanız, bankaların bireysel kredi olarak verdiği ve tüm ihtiyaçlarınız için kullanacağınız ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

Akbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

5 yıl vadeli olarak kredi almak istiyorsanız, Akbank ihtiyaç kredisi tam aradığınız kredi olabilir. Bu banka hem banka şubelerinden, hem de internet üzerinden müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. Akbank ihtiyaç kredisi kullanacak olan müşteriler eğer internet üzerinden işlem yapacaklarsa, internet bankacılığı kullanması gerekmektedir.

İnternet bankacılığı kullanmak için bu bankadan bir hesabınızın olması gerekiyor. Banka internet üzerinden 50.000 TL’ye kadar 5 yıl vadeli olarak sizlere kredi imkanı verecektir. Bu şekilde sizde kredinizi kullanabilir ve Akbank avantajlarından faydalanabilirsiniz. Banka kredi skorunuza göre faiz oranı uygulayacaktır.

Şekerbank İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Kredi notu 1100 ve üzerinde olan müşteriler Şekerbank şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığında 100.000 TL’ye kadar anında kredi imkanından faydalanacaklardır. Kredi onayı almak için bankaların şartlarına uygun müşteri olmanız gerekmektedir.

Banka emekli olan kişilerin maaşlarını bu bankadan almalarını, çalışan kişilerin de en az 3 aydır sigortalarının yatmalarını isteyecektir. Ayrıca diğer tüm banka borçlarınızı da bu bankadan alacağınız kredi ile 5 yıl vadeye kadar bölerek tekrardan ödeyebilirsiniz.

son-dakika-banka-haberi-bankalardan-5-yil-vadeli-ihtiyac-kredisi-kampanyasi-basladi11

Yapı Kredi Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yapı Kredi Bankası üzerinden de 60 ay vadeye kadar 50.000 TL ihtiyaç kredisi aynı gün kullanabilirsiniz. Kredi başvurusu yapacak olan müşteriler banka şubeleri haricinde internet sitesi ve SMS atarak da işlem yapabilmektedirler. İşlem yapacak olan müşteriler SMS atacaksa Bireysel TC KİMLİK ve Aylık gelir yazdıktan sonra bu numarayı 4411’e mesaj atabilirler.

5 dakika içinde size kredi sonucu gelecektir. Kredi sonucu olumlu olan müşteriler yazdıkları aylık gelire göre evraklarını hazırlayıp en yakın banka şubesinden kredilerini kullanabilirler. Yapı Kredi Bankası şubelerinden ihtiyaç kredisi alacaksanız bankaya giderken gelir belgenizi götürmeniz gerekiyor.

Gelir belgesiz olarak sadece internet bankacılığı kredisi verilmektedir. Yapı Kredi Bankası ihtiyaç kredisi için başvuru yapacak olan müşteriler eğer internet bankacılığı kullanıyorsa 75.000 TL’ye kadar onaylanan kredilerini hemen hesaplarına atabilirler.