Son Dakika: Bankalar Bugünden İtibaren 6 Ay Erteleme Yapacağını Duyurdu

Bankalar bugünden itibaren 6 ay daha erteleme yapacağını duyurdu. Bir çok vatandaşın merakla beklediği erteleme işlemleri gerçek oldu. İşte Bankalardan gelen o karar.

Ekonomi 06.08.2021 - 19:35 06.08.2021 - 19:35 Berkay Keskin

6 ay ertelemeli kredi veren bankalar yeni kampanyalarını duyurdu. Sizlerde bu bankalardan ihtiyaç kredisi alabilir, kredi başvurusu yaptığınızda 6 ay ertelemeli olarak kredinizin ödemesine başlayabilirsiniz. 6 ay ertelemeli kredi başvurusu nasıl yapılır, şartlar nelerdir bunlardan bahsedelim.

İhtiyaç kredilerinde bankaların yaptıkları kampanyaların başında, ertelemeli krediler gelmektedir. Ertelemeli krediler, başvuru yapan müşterilere sunulan bir kredi avantajıdır. Sizlerde eğer bir bankadan ihtiyaç kredisi alacaksanız, bu krediyi vadeler belirlendikten sonra 3 ay veya 6 ay vadeli erteleme imkanına sokabilirsiniz. Her bankanın 6 ay erteleme yaptığını söyleyemeyiz. Bankalar 3 ay ertelemeye daha sıcak bakmaktadırlar.

Ziraat Bankası Kredi Başvurusu ve Ertelemeli Kampanya

Ziraat Bankası üzerinden kredi başvurusu yaptığınızda banka kamu bankası olmasından dolayı sizlere uygun faizlerle kredi imkanı sağlar. Sizlerde bu bankadan 100.000 TL’ye kadar uygun kredi başvurusu yapabilirsiniz. Banka kredi başvurusu yaptığınızda şartlara uygun olursanız 36 ay vade ve 6 ay ertelemeli kredi seçenekleri sizlere sunacaktır. Sizde bu şekilde ihtiyacınıza göre kredi kullanabileceksiniz. En yakın banka şubesine kimlik ve gelir belgeniz ile gidince bu kredi için başvuru yapabilirsiniz. Banka emekli müşterilerine daha uygun faiz kampanyaları ile kredi verecektir.

QNB Finansbank 6 Ay Ertelemeli Kredi Veriyor mu?

Eğer bu bankadan maaş alan biriyseniz banka size 6 ay ertelemeye kadar kredi imkanı sunacaktır. Emekli maaşı veya çalışma maaşı bu bankada olanlar en yakın şubeden veya internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusu yapabilirler. Banka müşterisi olmayanlar ise 50.000 TL’ye kadar kredi aldıklarında 3 ay ertelemeli 36 ay vadeli kredi kullanabilirler. Kredi başvurusu yapmak için TC kimlik numaranızı 5030’a mesaj atabilirsiniz. Bu şekilde kredi başvurusu yapmış olacak ve onaylanacak olan kredinizi aynı gün içinde kullanacaksınız.

Vakıfbank 6 Ay Ertelemeli Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda banka şartlarına uygun olan müşteriler 100.000 TL’ye kadar alacakları kredilerde 6 ay erteleme imkanından faydalanacaklardır. Vakıfbank üzerinden alınan bu kredilerde bankadan maaş alan müşteriler maaşlarının 22 katına kadar kredi başvurusu yapabilirler. Sigortalı olarak çalışan kişilerin en az 6 ay sigortalı olması gerekiyor. Ayrıca emekli olan kişilerde emekli maaşlarını bu bankadan taşımaları gerekmektedir. Kredi başvurusu sonrasında hemen sonucu öğrenebilirsiniz. Kredi başvurusu için en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Kullanacağınız ihtiyaç kredilerinde banka 2 ayda bir ve 3 ayda bir ödemeli kredi seçeneklerinden de sizlere yardımcı olacaktır.

Bu verdiğimiz bankalardan ihtiyaç kredisi haricinde konut kredisi ve taşıt kredisi içinde 6 ay ertelemeli kredi kullanabilirsiniz. Kredi onayı alabilmeniz için kredi skorunuzun 1200 ve üzerinde olması gerekiyor. Aksi durumda kredi onayı alamazsınız. Bankalardan bir icralık dosyanız varsa, kredi başvurusu yaptığınızda otomatik olarak krediniz red olacaktır.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@