Corona virüsün ülkemizde yayılmasıyla birlikte hem hayatını kaybeden hem de enfekte olan vatandaşların sayısı arttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son açıklamasına göre vaka sayısı 1256 'ya yükselirken, 30 vatandaşımız da hayatını kaybetti.

Corona virüsün ülkemizde yayılmasıyla birlikte hem hayatını kaybeden hem de enfekte olan vatandaşların sayısı arttı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın son açıklamasına göre vaka sayısı 1256 'ya yükselirken, 30 vatandaşımız da hayatını kaybetti. Haliyle tedbir kararları da ortaya çıkarken Türkiye Bankalar Birliği tüm bankaların mesai saatlerine yönelik tavsiye kararı aldı.TBB'nden bankalara gönderilen tavsiye kararında yeni mesai saati 12.00 ile 17.00 arası olarak belirlendi. Hal böyle olunca bankalar saat kaç arasında çalışacak? Karara uyacaklar mı merak konusu oldu?

Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek! Halkbank duyurdu! 10 bin TL'ye kadar Emeklilere ödemeler verilecek!


BANKALAR AÇIK MI? Bankalar kapanmış değil. İşlem almaya devam ediyorlar. Ancak mesai saatleri değişebilir.BANKALARIN MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ Mİ? HANGİ BANKALAR 12.00 - 17.00 ARASI ÇALIŞACAKBankaların mesai saatleri henüz değişmedi. Bankalar Birliği'nin aldığı karar tavsiye kararı, buna hangi bankaların uyup uymayacağı ise henüz belli değil. Yani şu an için bankalar 09.00 - 17.00 çalışmaya devam ediyor.Sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan İş Bankası, Garanti Bankası ve Akbank tavsiye kararına uyarak çalışma saatlerini değiştirdi. Şimdilik bu 3 banka 12.00 - 17.00 arası çalışacak.İŞTE BANKALAR BİRLİĞİ'NİN AÇIKLAMASIToplum sağlığının korunması için Hükümetin, TC Sağlık Bakanlığı'nın ve Dünya Sağlık Örgütü'nün talimatları ve açıklamaları çerçevesinde, müşterilerin bankacılık işlemlerini sağlıklı olarak ve aksamadan sürdürebilmelerini teminen gerekli önlemler uygulanmaktadır.Bu çerçevede, Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu tarafından, takdiri üyelere ait olmak üzere, tavsiye niteliğindeki aşağıdaki kararlar alınmıştır:Müşterilere doğrudan hizmet veren şubeler ve hizmet birimlerinin çalışma saatleri ile müşteri kabul saatleri 12:00-17:00 olarak belirlenmiştir.İsteyen bankalar, çalışma ve müşteri kabul saatlerini esnek olarak belirleyebilecektir,bankalar, şubelerin ve hizmet birimlerinin çalışma ve müşteri kabul saatleri hakkında müşterini bilgilendireceklerdir,şube ve hizmet birimlerinde yakın temasın ve kalabalık ortamın oluşmasının önlenmesine yönelik gerekli tedbirler alınabilecektir,yüksek riskli ve kalabalık alanlardaki şubeler hizmet dışı tutulabilecektir,bankacılık hizmetlerinin dijital ortamlardan yapılması hususunda alternatif hizmet kanallarından kesintisiz hizmet verilmeye devam edilecektir.Müşterilerimizin bankaların açıklamalarını takip etmeleri, işlemlerinde dijital kanalları kullanmaları salgınla mücadeleye çok önemli destek olacaktır.Kamuoyunun, toplum sağlığının korunması ve sürdürülmesi açısından zorunlu görülen bu önlemleri ve uygulamaları anlayışla karşılayacağına, bu sayede salgının yayılmasının önlenmesine birlikte katkı sağlayacağımıza inanıyoruz.