Son Dakika: Beklenen Krediye Devletten Onay Verdi, Bankalardan 0.80 Faizli Kredi Dönemi Başlıyor

Son Dakika: Beklenen Krediye Devletten Onay Verildi, Bankalardan 0.80 Faizli Kredi Dönemi Başlıyor. Uygun faiz oranları ile ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi verilecek. İşte detaylar...

Ekonomi 13.08.2021 - 22:31 13.08.2021 - 22:31 Vural Pars

Son zamanlarda bankalar üzerinden verilen düşük faizli krediler oldukça merak ediliyor.Yapılan son açıklama ile birlikte 0.80 faiz oranı ile hem ihtiyaç hem konut hemde taşıt kredisi verileceği duyuruldu. Kampanyaya katılacak olan bankaların kamu bankaları ve bazı özel bankalar olduğunu söylemek isteriz. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden başlatılacak olan bu kampanyada, kısıtlı sayıda başvurular alınacak. Eylül ayı itibariyle 0.80 faiz oranıyla kredi verileceği hesaplanıyor. Eğer bu şekilde kredi başvurusu yapmak istiyorsanız, yine de bankanın kredi politikalarına uygun bir müşteri olmanız gerekecek. Almış olduğunuz kredilerde 36 ay vadeye kadar ihtiyaç kredisi 120 ay vadeye kadar konut kredisi 48 ay vadeye kadar ise taşıt kredisi kullanabileceksiniz. İlk taksit ödemelerinde tüm kredilerde 3 ay erteleme yapma imkanı da bu kampanyada sunulacak. 

0.80 faiz oranlı kredi için başvuru şartları nelerdir? 

Kredi başvurusu yapacak olan kişiler bankanın kredi politikalarına uygun olması durumunda hızlı bir şekilde kredi onayı alabilecektir. Kredi notu ve kredi sicilinize bakılarak verilecek olan bu kredilerde daha önceki banka, çalışma performansınıza bakılarak onay verilecektir. Daha önceki bankalarda kullanmış olduğunuz kredi ve kredi kartı ürünlerinin ödemelerini düzenli yaptıysanız herhangi bir sorun olmadan kredi onayı alabileceksiniz. Eğer bankalardan, icralık ve avukatlık olduysanız maalesef kredi kullanamazsınız. 

Başvurular nasıl yapılacak?

0.80 faiz oranı ile kredi başvurusu yapmak için onay alınırsa, bankaların internet siteleri üzerinden başvuru formu ekranı açılacaktır. 0.80 faiz oranı ile kredi başvurusu yaptıysanız, bankalar sizleri değerlendirmeye alacak ve kredi sonucunuzu SMS ile sizlere bildirecektir. 0.80 faiz oranıyla kredi başvurusu yapmak isteyen kişiler ihtiyaç kredisi konut kredisi ve taşıt kredilerinin bankanın internet sitesinden başvuru yaptıktan sonra sonuçlarını öğrenmeleri için SMS gelecektir, SMS ile sonuç onay olursa, banka şubelerine giderek kredi kullanım yapmanız gerekiyor. 

son-dakika-beklenen-krediye-devletten-onay-verildi-bankalardan-080-faizli-kredi-donemi-basliyor1

Bankaların, şuanki faiz oranlar ile de işlem yapmak istiyorsanız, kamu bankaların resmi internet sitelerine girerek ihtiyaç kredisi başvuru formunu doldurabilirsiniz. Kredi aşvuruları, banka şubelerine gitmeden de yapılıyor. Özel bankalar ve kamu bankaları, sizlere düşük faiz oranlarla krediler vermeye devam ediyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@