Son dakika haberi… Bursa'da infaz koruma memurlarının içinde bulunduğu cezaevi otobüsünde Patlama meydana geldi. Alınan bilgiye göre saldırıda bir memur şehit olurken yaralılar olduğu öğrenildi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı bölgede yapılan incelemede saldırının el yapımı patlayıcı ile uzaktan gerçekleştirildiği tespit edildi.

Bursa'da cezaevinde görevli infaz koruma memurlarının içinde bulunduğu cezaevi otobüsüne saldırı düzenlendi. Olayda bir infaz koruma memurunun şehit olduğu öğrenilirken çok sayıda infaz koruma memuru yaralandı. Mudanya yolu İhsaniye Mahallesi civarında meydana gelen olaydan sonra bölgede polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı.

Gözden kaçırmayın

Ayıltan Protesto! Türkiye'deki Suriyeliler Kendi Vatanlarında Bile İstenmiyor! Biz Kimleri Sığınmacı Diye Aldık? Ayıltan Protesto! Türkiye'deki Suriyeliler Kendi Vatanlarında Bile İstenmiyor! Biz Kimleri Sığınmacı Diye Aldık?

Terör saldırısı olduğu tespit edildi

Bursa'nın Osmangazi İlçesi Mudanya Caddesi İhsan İhsaniye metro istasyonu yakınlarında bu sabah 07.30 sularında meydana gelen olayda 30 infaz koruma memurunun Taşıyan servis otobüsü seyir halindeyken Yolun kenarına bırakılan ve uzaktan kumandalı olduğu düşünülen patlayıcı infilak ettirildi. Olaydan sonra servis otobüsü ancak 100 metre ileride durabildi ve otobüsün bütün camları kırıldı. olay sırasında henüz kimliği açıklanmayan bir infaz koruma memurunun şehit olduğu bir infaz koruma memurunun ağır yaralandığı ve 4 personelin de yaralandığı öğrenildi. Olayın ardından Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa cumhuriyet başsavcısı Gökhan Şen, Bursa Emniyet Müdürü Tacettin Aslan olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Bakanlar Bursa'ya gidiyor

Infaz koruma memurlarının servis aracının geçişi sırasında uzaktan kumanda ile el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucunda meydana gelen olayda1 Şehit 5 yaralı var. olayı haber alan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve adalet bakanı Bekir Bozdağ Bursa'ya hareket etti. Alınan bilgiye göre iki bakan bölgede incelemelerde bulunacak.

Terör saldırısı olduğu kesinleşti

Konu hakkında açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olayın terör saldırısı olduğunun kesinleştiğini bildirdi. bakan Soylu açıklamasında “Bursa-Mudanya yolunda infaz koruma memurlarının geçişi esnasında bir EYP'nin uzaktan kumandayla patlatılması sonucu 1 infaz koruma memurumuz Şehit oldu. Faillerin yakalanması için çalışmalar sürüyor. Şehidimize Allah’tan rahmet, yaralı personelimize acil şifalar diliyorum.” dedi.

Adalet bakanı Bekir Bozdağ da uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcının patladığını doğrulayarak güvenlik güçlerinin ve ilgili birimlerin gerekli tahkikatları sürdürdüğünü dile getirdi.

Olay yerinde incelemelerde bulunan Bursa Valisi Yakup Canbolat ise açıklamasında "El yapımı patlayıcının uzaktan patlatıldığı düşünülüyor. Bir şehidimiz dört yaralımız var." dedi.