Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gece saatlerinde emeklilere yönelik müjdeli haberi açıkladı. Emekli olan kişilere Cumhurbaşkanı tarafından yeni bir destek ödemesi verileceği de duyuruldu.

Emekli vatandaşların uzun zamandır bekledikleri yeni bir haber cumhurbaşkanı tarafından bildirildi. Yapılan bu duyuru ile emeklilerin yüzleri güldü. Bu haber kapsamında emekli olan kişiler kamuya ait bankalar aracılığıyla herhangi bir şarta tabii tutulmadan borç kredisi imkanını kullanabileceklerdir. Bu açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından son dakika olarak duyurulmuştur.

Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank gibi kamu bankaları cumhurbaşkanının yapmış olduğu açıklama ile birlikte bu destek kredisi kampanyasını başlatmıştır. Bu kampanyadan sadece emekli vatandaşlar yararlanabilmektedir. İhtiyaç ya da borç kapatma kredisi olan kullanılacak olan bu krediden faydalanmak için gerekli şartın banka müşterisi olmak olduğu belirtilmektedir. Ayrıca emekli vatandaşların başvurmaları halinde hızlı bir şekilde onay verileceği ve diğer bankalarda var olan borçlar için de devlet desteğinin sağlanması ile kredi şeklinde kullanılması imkânı sunulmaktadır.

İhtiyaç Kredisinden Faydalanmanın Şartları Nelerdir?

Emeklilere yönelik hazırlanan kredi kampanyası borçların kapatılmasına yönelik de hazırlanmış olup, sunulan şartların sağlanması halinde hızlı onay işlemi gerçekleştirilip var olan borçların da kapatılması için imkân sağlamaktadır. Emekli vatandaşların şartlara uyması halinde Ziraat Bankası aracılığı ile 100.000 TL’ye varan ihtiyaç kredisi kullanılabilecektir. Bu kredi 36 ay vade imkânı ile alınabilmektedir.

son-dakika-cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-canli-acikladi-emekliye-mujdeyi-verdi-zam-geliyor-1

Bu ihtiyaç kredi kampanyası devlet destekli sunulmaktadır. Bu kampanyadan faydalanmak isteyen emekli vatandaşlar Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi kamu bankalarına başvurabilmektedirler. Emeklilik şartı sağlanarak başvurulması halinde kredi limitleri yüksek tutulmakta olup borç kapatma kredisi ve ihtiyaç kredisi gibi imkânlar sunulmaktadır.

Vatandaşların emekli maaşlarını herhangi bir kamu bankası üzerinden almamaları halinde bu duruma yönelik de bir imkân sunulmaktadır. Kişilerin emekli maaşlarını kamu bankalarından herhangi bir bankaya taşıyarak krediden yararlanabilmektedirler. Ayrıca bunun yanında borçları kapatma kredisi ve ihtiyaç kredisi birleştirilerek kredi limiti yükseltilebilmektedir. Kişilerin emekli maaşlarını Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi kamu bankalarına taşımaları durumunda emekli maaşları üzerinden Emekli promosyonu da ayrıca verilmektedir. Bu promosyon 750 TL’ye kadar varabilmektedir.