Dar gelirli vatandaşlar açısından fatura destek yeni sağlanmaya devam ediliyor. Buna göre devlet, muhtaç vatandaşların elektrik faturalarına destek sağlıyor.

PTT para veriyor, başvurup hemen alabilirsiniz! Dar gelirli vatandaşlar açısından fatura destek yeni sağlanmaya devam ediliyor. Buna göre devlet, muhtaç vatandaşların elektrik faturalarına destek sağlıyor. Belirli koşullar kapsamında müracaat işlemlerini gerçekleştiren vatandaşlar, fatura desteğinden faydalanabiliyor. Elektrik faturası açısından ödenmekte olan miktar, aile sayısına göre değişiklik gösterebiliyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlar elektrik faturaları ile beraber PTT'ye gitmek suretiyle paralarını alabiliyor. Buna göre bu destek kapsamında 4 kişilik bir aileye toplamda 171 TL tutarında bir ödeme yapılmaktadır.

Elektrik faturası desteği nedir?

Elektrik faturası desteği araştırmaları devam ediyor. Elektrik tüketim desteği, muhtaç vatandaşların faydalanmaları açısından oluşturulmuş bir destek çeşididir. Elektrik tüketimi desteğinden faydalanabilir vatandaşlar, PTT şubeleri üzerinden müracaat işlemlerini yapabilir.

9 Eylül 1999 sonrasında sigorta girişi olan ve Erken Emeklilik Talebi olanlara MÜJDE! 9 Eylül 1999 sonrasında sigorta girişi olan ve Erken Emeklilik Talebi olanlara MÜJDE!

Elektrik desteği müracaat işlemleri nasıl yapılır?

Destek almak isteyen vatandaşlar, kimlikleri ve elektrik faturaları ile beraber PTT şubelerine giderek anında işlem yapabilir. Destek almak isteyen kronik hastalara, bu işlemi evden çıkmadan da internet üzerinden yapabiliyor.

Elektrik faturası desteğinden faydalanacak kişiler arasında ise eşi hayatını kaybetmiş kadınlara yönelik düzenli bir şekilde nakit yardımı programı kapsamında bulunan kişiler, muhtaç asker ailelerine ilişkin düzenli nakit yardımı programı kapsamında bulunan kişiler, Şartlı eğitim ile şartlı sağlık yardım programı kapsamında bulunan kişilere, kronik hastalık yardımı programı kapsamında bulunan kişiler, engelli aylığı alan kişiler, yaşlı aylığı alan kişileri, engelli yakını aylığı alan kişileri Birgül 65 yaş üstü muhtaç kişiler elektrik faturasının ödenmesi yardımından faydalanabiliyor.