Bankalardan emekli vatandaşlara destek haberi geldi. Emekli vatandaşlara Aralık ayında 750 TL ödenmesi planlanıyor. Emekli vatandaşlara bu kapsamda destek verilmesi hedefleniyor. 750 TL’ye kadar yapılması hedeflenen ödemeler de emeklilerin hesaplarına yatırılmaya başlandı. Konu ile ilgili olarak bankalardan açıklamalar gelmeye devam ediyor.

Emekli vatandaşlara bankalar tarafından çeşitli kampanya ve promosyon imkanları sunulmaya devam ediyor. Bankalar tarafından emeklilere verilen emekli promosyonları ödemeleri Aralık ayı için ödenmeye başlanmıştır. Daha önce bu kampanya kapsamında başka bir banka üzerinden promosyon alındıysa ve Kasım ayında ilgili bankalardan birine promosyon başvurusu yapıldı ise Aralık ayı promosyon ödemelerinin hesaplara yatmaya başlamış olması gerekmektedir. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve de Halkbank tarafından yapılan duyurularda, emeklilerin promosyon ödemelerini almaya başladıkları belirtildi.

Emekli promosyonu Ne Kadar Ödenmektedir?

Önceki süreçler dikkate alındığında SGK ve Ziraat Bankası uhdesinde yapılan anlaşma ile sunulan ve yaklaşık 4,5 senedir devam eden emeklilere sunulan özel promosyonlarda en yüksek rakam 750 TL olarak belirlenmiştir. Kişilerin aldıkları emekli maaşlara göre belirlenen ödemelerde 750 TL’lik promosyon alınabilmesi için 2.500 TL ve de üzeri düzeyde emekli maaşı alınması gereklidir.

son-dakika-duyurusu-bankalardan-geldi-emekliye-aralikta-750-tl-odenecek

 Emekli maaşı 1.500 TL civarında olan kişilere ise 500 TL’lik promosyon ödemesi yapılabilmekte iken, 1.500 TL ila 2.500 TL aralığında maaş almakta olan emeklilere de 625 TL’lik promosyon ödemesi yapılmaktadır. Maaşı 2.500 TL’den fazla olan emekli vatandaşlara da kamu bankaları tarafından 750 TL’lik promosyon ödemeleri yapılmaktadır.

Bankalar tarafından emekli kişilere verilen emekli promosyonları alınabilmesi için öncelikli olarak promosyon için başvuru yapılması gereklidir. Bu promosyondan faydalanmak için ise emekli maaşının promosyon başvurusunun yapıldığı bankaya taşınması gereklidir. Bankalar tarafından verilen ve 3 yılda bir yapılan bu uygulamada 3 sene sonra yeniden başvuruda bulunarak sözleşme yapılması durumunda promosyon ödemesi almaya devam etmek mümkündür.

Emeklilere verilmekte olan maaş promosyonunun yanında kamu bankaları, nakit avans limiti de tanımlamaktadır. Emekli maaşını kamu bankalarından alan kişiler, müşterisi oldukları bankaların mobil uygulamaları üzerinden kredili mevduat hesabı açarak söz konusu nakit avansı kullanmaya başlayabilirler.