PTT tarafından pandemi döneminde vatandaşlara verilen desteklerin arkası kesilmiyor. Yapılan son açıklamaya göre isteyen herkes hemen PTT gişelerden, kefil veya şartsız bir şekilde 1500 TL nakit ödemesini alabilecek. Düşük gelirli veya ihtiyaç sahibi olan kişiler, sadece kimliklerini alarak PTT'ye gidecek ve bu şekilde ödemelerden faydalanabilecek. Duyuru henüz yeni yapılmasına rağmen nakit başvurularında yoğun bir talep patlaması yaşandı. Nakit ödemelerini kaçırmak istemiyorsanız siz de acele edin ve en yakın PTT şubesine başvurun.

Koronavirüs salgını devam ederken acil olarak nakit ihtiyacı çeken vatandaşlara PTT, ödeme yapmaya devam ediyor. Henüz yeni bir duyuru daha yayınlayan PTT bu duyuru ile, kimlik kartıyla şubeye başvuran herkese nakit ödeme desteğini sunacağını açıkladı. PTT kredi adı altında verilecek olan ödemelerde ise kefil ya da şart aranmayacak. Koşulsuz olarak verilecek nakit ödemeler, yalnızca kimliğiniz ile beraber PTT şubelerinden birine başvurarak gerçekleştirilecek. Duyurunun yeni yapılmasına rağmen, sayısız vatandaş nakit başvurusu için PTT şubelerinin yolunu tuttu.

Kefilsiz Şartsız Nakit Ödeme PTT’den

PTT tarafından sunulan son açıklama ile maddi olarak zor günler yaşayan vatandaşlara 1500 TL’lik ödeme yapılacağı kamuoyuna duyuruldu. Kredi ödemesi şeklinde verilecek olan ödemeler, faizsiz, kefilsiz ve de şartsız olarak isteyenlere verilecek. PTT’nin kredisi için başvuru yapmak istiyorsanız, doğrudan PTT şubelerine başvurabilir ve kimlik kartınızı sunarak bu imkandan faydalanabilirsiniz. Üstelik talep edilen nakit ödeme için istenilen sayıda taksit talep edilebilecektir. Söz konusu bu kredi olanağından da her ay çok düşük bir miktar ödeme yaparak paranın geri ödemesini yapabileceksiniz. Şubelerden yapılabilecek olan başvurudan sonra ise en kısa zamanda geri dönüş yapılmaktadır.

son-dakika-duyurusu-pttden-geldi-kimlik-ile-gidenlere-pttden-1500-tl-verilecek1

PTT Kredisi İçin Başvuru Nasıl Yapılır?

PTT’den nakit ödeme imkanından faydalanmak isteyen vatandaşlar, PTT şubelerine başvurabilirler. Şubeden kimlik kartlarını ibraz eden vatandaşlar, kısa sürede onay formu dolduruyor. Aynı gün içerisinde ise PTT tarafından nakit kredi onayı verilebiliyor. Bu ödemeyi alırken de aylık ödeme planı sunuluyor. Bu krediden faydalanabilmek için ise sicilin temiz olması zorunlu. Daha önceki kredi ile kredi kart borçlarının düzenli olarak ödenmiş olması gerekiyor.