Son dakika! E-devlet üzerinden başvuru yapan herkes 1150 TL nakit ödemeyi kapıyor! Koşul yok, şart yok, sınırlı başvuru var! Özellikle pandemi koşullarında ekonomik anlamda zor günler geçiren vatandaşlar e-devlet üzerinden yapılan sosyal destek ödemeleri ne yakından takip ediyor. Bu zor günlerde vatandaşları için yeni bir destek kalemi daha açıklandı. Hemen e-devlet üzerinden başvuru yaparak 1150 TL nakit ödemeden faydalanmak mümkün. Koşulsuz şartsız yapılacak olan nakit ödeme için başvurular ise sınırlı sayıda o yüzden elinizi çabuk tutmanız gerekiyor.

son-dakika-e-devlet-uzerinden-basvuru-yapan-herkes-1150-tl-nakit-odemeyi-kapiyor-kosul-yok-sart-1

Koronavirüs salgını ülkemizde başladıktan sonra birçok kişi maddi anlamda zor günler geçiriyor hatta ödemelerini aksatmak zorunda kalıyor. Her ne kadar bu koşullarda devlet vatandaşları birçok imkan sağlasa da yeterli gelmediği yönünde vatandaşların isyanı devam ediyor. Son dakika yardım açıklaması ile birlikte yeni bir destek ödemesi daha gündeme geldi. E-devlet üzerinden başvuruları yapılan ödemeler sınırlı başvuruyla kabul edilecek. Koşul yok, şart yok, ancak başvuru süresini kaçırmadan bu imkanlardan faydalanmak gerekiyor. Peki e-devlet 1150 TL yardım başvurusu nasıl yapılır? E-devlet 1150 TL nakdi destek başvuru formu nereden bulunur?

son-dakika-e-devlet-uzerinden-basvuru-yapan-herkes-1150-tl-nakit-odemeyi-kapiyor-kosul-yok-sart-2

Kirasını ödeyemeyen vatandaşlar hemen faydalanabilir

Vatandaşlar pandemi koşullarında kiralarını ödeyemem elleri halinde e-devlet kira desteği seçeneklerinden faydalanabiliyor. E-Devlet kira yardımı alabilmek için ailelerin gelir düzeyinin belli bir ücretin altında olması şartı aranıyor. Yetim ve ölüm aylığı alanlar, emekli maaşı alanlar 65 yaş aylığı alanlar ve dul maaşı alanlar kira yardımından faydalanamıyor. Aynı zamanda sigortalı çalışanlara da e Devlet kira yardımı verilmiyor.

Kira yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Kira yardımı başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar yaşadıkları bölgede ilçe Kaymakamlığı'na başvuru yapmak zorunda. Kaymakamlık içerisinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına müracaat ederek kira yardımı başvuru formu doldurabilirsiniz. Ardından bu forma ekleyeceğiniz gelir belgesi ile birlikte formu yine Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına teslim edebilirsiniz.

son-dakika-e-devlet-uzerinden-basvuru-yapan-herkes-1150-tl-nakit-odemeyi-kapiyor-kosul-yok-sart-3

Kimler kira yardımı başvurusu yapabilir?

Devlet tarafından ödenen kira yardımı desteğinden faydalanabilmek için öncelikle kira desteği başvurusu yapan kişinin yaşadığı hane gelirinin belirlenen rakamın altında olması gerekiyor. Yani kişinin kira yardımı parasına ihtiyacı olması gerekiyor. Sigortalı olarak bir yerde çalışan ve maaşı düzenli ödenen, emekli dul yetim aylığı alan, ölüm aylığı alan, serbest meslek geliri bulunan kişiler kira desteği ödemelerinden faydalanamıyor.

son-dakika-e-devlet-uzerinden-basvuru-yapan-herkes-1150-tl-nakit-odemeyi-kapiyor-kosul-yok-sart-5

Kira yardımı nasıl alınır?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından pandemi sürecinde dar gelirli ailelere başta kira yardımı olmak üzere birçok yardım imkanı sağlandı. İhtiyaç sahibi olan vatandaşlar Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına başvuru yapmaları durumunda kira yardımı ödemesi alabiliyor. Ayrıca evsiz olan vatandaşlara da pandemi sürecinde barınma yardımı imkanı sağlanıyor.