İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında 2 yıl 7 ay hapis cezası verildi.

Son Dakika! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında, Yüksek Seçim Kurulu üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada beklenen karar açıklandı.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklanması beklenen Ekrem İmamoğlu'na 2 yıl 7 ay 15 gün hapis cezası verildi ve siyasi yasak getiren 53 madde uygulandı.

Ekrem İmamoğlu için siyasi yasağın verilen ceza kadar olduğu ve hapis yatmayacağı konuşuluyor.

Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti! Cumhurbaşkanından 1. gün sürprizi! Maaşlara yüzde 100 zam kesinleşti!

İmamoğlu'na verilen ceza için istinaf yolunun açık, istinaf kararına göre ceza uygulanacağı söyleniyor. Eğer İmamoğlu'na verilen cezanın onaylanırsa, İmamoğlu'nun belediye başkanlığı ve CHP üyeliği de düşecek.

Ümit Özdağ'dan tepki çeken tweet! Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Ekrem İmamoğlu'na dair hapis cezasının açıklanamsı sonrası "Bugün İmamoğlu ile ilgili mahkemeden bir siyasi yasak kararı çıkması 'Biz anlaştık' demektir. Böylece İmamoğlu anlaşmalı "mağdur" olarak devri sabık yaratmayacak bir cumhurbaşkanı adayı olacaktır. Ceza verilmez ise Erdoğan Kılıçdaroğlu’nun adaylığını tercih ediyor demektir" tweeti attı.

CHP'DEN ÇAĞRI!

Herkes İçin CHP hesabı twitter hesabından "Türkiye tek adam'dan büyüktür! 16 milyon yurttaşımızın iradesine ve hukuka kurulan kumpasa karşı meydanlardayız! Millet iradesine sahip çıkmak için Saraçhane'de buluşuyoruz. #İstanbulYargılanıyor" diyerek vatandaşları eyleme çağırdı.

Ayrıntılar geliyor..