Emekli olmak isteyen vatandaşların hepsi erken emeklilik formüllerini araştırıyor. Bu anlamda haberimizde güzel detaylara yer verdik.

Son dakika: Hemen dilekçeni ver maaşın bağlansın! Emeklilik süresi 4 sene erkene çekildi! Bu habere göre emeklilerin çalışma gün sayısı ve primlerine göre yaşa bakılmaksızın emeklilik hakkı verilecek. Böylece yaşa takılan emekliler erkenden emekli olabilecek. Yine habere göre gelecek olan yeni kanunla birlikte emeklilik süresi 4 seneden daha da erkene bile çekilebilir.  Bütün bunların kesinleşmesi için yapılacak olan uygulamalar ile ilgili açıklamaların netleşmesi bekleniyor. Böylece birçok kişi emekliliği hak etmiş olacaktır.

Yapı Kredi Bankası banka hesabı olan vatandaşlara 5 dakika içerisinde 50.000 TL ödeme verilecek Yapı Kredi Bankası banka hesabı olan vatandaşlara 5 dakika içerisinde 50.000 TL ödeme verilecek

Kimler Nasıl Emekli Olabilir?

Prim günü ve çalışma süresi üzerinden emekli olmayı sağlayacak bir yasa çıkması durumunda bu yasanın 99 öncesi sigorta girişi olan kimseleri kapsayacağı düşünülüyor.

Milyonlarca kişiyi aynı anda emekli etmenin maliyeti yüksek olacağından dolayı SGK konusunda uzman kimseler 99 öncesi staj ya da benzeri sebeplerle girişi olan kimselerin bunları saydırmasına imkân verilmeyeceğini de dile getiriyorlar.

Prim gününün ne kadar isteneceğine dairde tahminler bulunuyor. Uzmanlar en düşük 3600 prim günü isteneceğini sadece yıpranma hakkına sahip iş kollarında ki kişilerin daha düşük prim günleri ile emekli olabileceğini dile getiriyorlar.

ilan365.net özel haber