Son Dakika, Emekliye Kredi Yardımı Başladı

Son Dakika, Emekliye Kredi Yardımı Başladı. Emekli olan kişilere kredi ile destek verilecek. Bugün başlayan kampanya oldukça alkış topladı. İşte detaylar...

Ekonomi 29.08.2021 - 13:55 29.08.2021 - 13:55 Vural Pars

Son dakika emekliye yeni bir kredi yardımı başladı. Emekli olan müşterilere banka üzerinden kredi yardımı yapılacak. Emekli olan kişileri verilecek olan bu kredi yardımlarında 100000 TL'ye kadar limit oluşturuldu. Pandemi döneminde sıkıntı yaşayan emeklilere bankalar üzerinden yapılan kampanyalardan bir tanesi de kredi yardım kampanyalarıdır. Bu kredi yardımlarında daha önce emekli olup, kredi alamayan müşteriler kredi notu düşük olsa bile 100000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. 

Emekli olan kişilere verilecek olan bu kredilerde son dakika kampanyaları yüz bin TL'ye kadar olduğu belirlendi. İlk taksit ödemesinde 3 ay veya 6 ay erteleme yaparak toplamda da 36 ay vadeye kadar kredinizi kullanabileceksiniz.

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan emeklilerin bu bankalar üzerinden emekli maaşı alması durumunda kredi yardımından faydalanabilecektir. 100 bin TL'ye kadar verilecek olan bu kredilerde düşük faiz oranları ile birlikte bankalar müşterilerine hizmet sunmaktadır. Bankalar, yapmış oldukları açıklamalar sonrasında bu kredileri nasıl verileceğini ve şartlarında kendi resmi internet sitesi üzerinden duyurdu. Sizlerde eğer başvuru yapacaksanız kredi şartlarına uygun biri emekli olmanız gerekmektedir. 

Emekliye kredi başvuru şartları nelerdir? 

Emekli olan kişilere kredi başvuru şartları uygun durumda olanlara onay verilmektedir. Emekli olan kişilerin kredi yardımından faydalanması için emekli maaşlarına bankalar üzerinden alması gerekiyor. Kredi yardımından faydalanacak olan emeklilerin kredi başvurusu yapmaları ile birlikte anında kredi hizmetinden de faydalanacaklardır. 36 ay vadeye kadar verilecek olan emekli kredilerinde kişilerin icralık ve avukatlık bir durumlar varsa, onay alamazlar. Emekli olan kişiler eğer icralık avukatlık borçlarını ödediyse borcunu kapatma dekontları ile birlikte kamu bankalarına giderek maaş taşıması yaparak, kredi başvurusunda bulunabilir ve ihtiyaç kredisi kullanabilirler. 

son-dakika-emekliye-kredi-yardimi-basladi1

Emekliye kredi yardımı başvurusu nasıl yapılır?

Emekli olan kişiler eğer kredi yardımından faydalanmak istiyorlarsa o banka şubelerine giderek başvurularını yapabilmektedirler. Kredi başvurusu yapacak olan kişiler kimlik belgeleri ile birlikte maaş aldıkları şubeler üzerinden işlem yapabilir. Ayrıca bankanın internet bankacılığını kullanarak da ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Bankanın ihtiyaç kredisi başvurusunu internet bankacılığı üzerinden yapan kişiler, masrafsız ve düşük faiz oranlarıyla birlikte kredi onayı alırlarsa hemen kredi hesaba yatar. Kredileriyle ilgili detaylı bilgileri almak istiyorsanız, maaş aldığınız banka şubesinin internet sitesine girerek güncel faiz oranlarını ve kredi şartlarını öğrenebilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@