Son Dakika, Emekliye Müjde, Bu Hafta Başlayan 2.300 TL Ödemeler Belli Oldu, Hesapları Kontrol Edin

Son Dakika, Emekliye Müjde, Bu Hafta Başlayan 2.300 TL Ödemeler Belli Oldu, Hesapları Kontrol Edin. Kampanya detayları duyuruldu. İşte detaylar ve emekliye verilecek olan ödemeler...

Ekonomi 25.08.2021 - 08:50 25.08.2021 - 08:50 Vural Pars

Emekli olan vatandaşların beklediği haber geldi. Emekliye 2.300 TL ödemeler bu hafta içinde başladı. Emekli olan kişilere özel olarak ödenecek bu ödemeleri kendi maaş bankanız üzerinden alabileceksiniz. Emekliler 2.300 TL alabilmeleri için başvuru yapmaları gerekecek. Son zamanlarda oldukça merak edilen konuların başında gelen bu ödemelerde, hem emekli promosyonu hem de nakit avans limitleri hesabınıza yatacak. özellikle artı para olarak da bilinen nakit avans limitlerinde üst limit 10.000 TL. Bu ödemeleri kişilerin kredi notuna göre bankalar belirleyecek ve kullanmış olduğunuz emekli promosyonunu 3 yıl banka değişikliği yapmazsanız geri ödemeyeceksiniz. Emekli nakit avans limitlerini ise banka 12 ay vadeli taksitli nakit avans olarak geri ödeyecek. Emekli maaş hesabınız üzerinden alacağınız bu destek ödemeleri, başvuru sonrasında bankanın kendi inisiyatifine göre verilecektir. 

Emekli Olan Kişilere 2.300 TL Ödeme

Emekli olan kişiler, kendi maaş aldıkları bankalardan 3 yıllık maaş almayı taahhüt ederse, emekli promosyonu alabilmektedir. Kamu, Katılım ve Özel bankalar arasında bu ödemeler yapılmaktadır. Verilen ödemeleri SGK kurumu vermektedir. 1500 TL'ye kadar emekli maaşı alan kişilere, 500 TL ödeme veriliyor. 2500 TL ve üzerinde maaş alan kişilere de 750 TL emekli promosyonu veriliyor. Özellikle özel bankalarda bu ödemeler daha yüksek limitlere de çıkıyor. 1500 TL ile 2500 TL arasında emekli maaşı alan kişiler ise 625 TL ödeme alıyor. 

son-dakika-emekliye-mujde-bu-hafta-baslayan-2300-tl-odemeler-belli-oldu-hesaplari-kontrol-edin12

2.300 TL'ye kadar ödeme alacak kişilerde, bankadan kalan tutarı hesaplarına nakit avans olarak alabiliyor. Bankanın hesabı üzerinden aldığınız internet bankacılığı şifresi ile birlikte, banka üzerinden 2.300 TL ödeme alabilir, aldığınız bu ödemeleri hemen istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. 2.300 TL ödeme için başvuru yapan emeklilere bankalar daha yüksek tutarda da ödeme verebilir. Bu tamamen sizin kredi notunuza ve banka kredi sicilinize göre değişecektir. Bankadan başvuru yaptığınızda onay alırsanız, hesabınıza bu tutar tanımlanacaktır.

2.300 TL ödemeyi alan vatandaşlar, bu ödemeleri hesaplarına atabilirler ve dilerse istedikleri gibi gönderebilirler. 2.300 TL'ye kadar ödeme veren bankalar, sadece kendi emekli maaşı alan kişilere bu ödemeleri yaparken ayrıca kredi, kredi kartı gibi ödemeleri de müşterilerine sunmaktadır. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@