Emekliye Ocak 2023 zammıyla ilgili son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Bu anlamda en düşük emekli maaşının ne kadar olacağı açıklandı.

Son dakika: Emeklilere göbek attıracak rakam geldi. En düşük taban emekli maaşları açıklandı! Gelen haberlere göre yetkililer vatandaşın enflasyondan daha az etkilenmesi için ellerinden gelen yapacaklarını açıklamışlar. Eğer bu haber doğruysa alınacak zamlar enflasyon oranından da yüksek olabilir. İlerleyen günlerde maaşlar hakkında uzmanlardan daha net bilgiler geleceği düşünülüyor.

Bu yıl çalışan ve emekliler oldukça sevinecekmiş gibi duruyor. Aynı zamanda maddi olarak yaşanan sıkıntıların bu ödemelerle birlikte biraz da olsun azalacağı düşünülmektedir.  

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak 

Henüz komite toplanmadığı için emekli ve çalışan zamları ile ilgili net sonuçlar vermek yanlış olacaktır. Fakat Ocak 2022 döneminde 1500 TL olan en düşük memur maaşı 1.000 TL’den fazla artmış ve maaşlar 2500 TL civarına kadar yükselmişti. Temmuz ayında verilen zamla birlikteyse emekli maaşları 3500 TL’ye kadar yükselmişti.

TC kimlik numarasına ödeme! 40 bin TL ödeme almak için kimlik kartı yeterli! TC kimlik numarasına ödeme! 40 bin TL ödeme almak için kimlik kartı yeterli!

Geçmiş dönemlerden gelen veriler üzerinden hareket ettiğimizde en düşük emekli maaşının 4500 TL’ye kadar çıkabileceği tahmin edilmektedir. Emeklilere ne kadar ikramiye verileceği konusunda da tahminlerde bulunan uzmanlar yılbaşı ikramiyelerinin de 2.000 TL civarında olabileceğini söylemektedir. Bütün bunlarla ilgili net açıklamalara bekleniyor.

ilan365.net özel haber