Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu bankalarıyla geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantıda banka yöneticilerine talimat verdi. Emekliye 100.000 TL verilecek. Emeklilere kamu bankalarından verilecek olan 100.000 TL için başvurular başladı. Kamu bankaları internet sitelerinden müjdeyi duyurdu.

Cumhurbaşkanı Talimatı Verdi Bankalar Harekete Geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde kamu bankalarının yöneticileriyle bir araya gelmişti. Erdoğan banka yöneticilerine talimatı verdi. Kamu bankaları emekliye 100.000 TL’ye kadar devlet destekli kredi sağlayacak. Devlet destekli kredi başta borcu olan emeklileri ilgilendiriyor. Emekliler devlet destekli borç kapatma kredisine başvuru yaparak hızlı bir şekilde 100.000 TL’ye kadar kredi imkanından faydalanarak mevcut borçlarını kapatacaklar. Emekliler bu krediden yararlanmak için maaşlarını kamu bankalarından almaları şartı koşulmuştur. Kamu bankalarından maaş alan emekliler bu düşük faizli devlet destekli borç kapatma kredisinden faydalanabilecekler.

Kredi kullanacak olan emekliler borç kapatma amacıyla kredi istiyorlarsa Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank kamu bankalarına başvurarak kredi talebinde bulunabilecekler. Emekliler evine en yakın maaşını aldığı kamu bankasının şubesine giderek ya da bankanın internet bankacılığı üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilirler.

Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası sigortalı olarak çalışan müşterilerinde de bazı şartlar aramaktadır. Sigortalı olarak çalışanların son 12 ay içerisinde aynı işyerinde sigorta primlerinin kesintisiz olarak yatırılmış olması gerekmektedir. Bu koşulları sağlayan çalışan kişiler Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank şubelerine giderek ya da internet bankacılığı üzerinden ihtiyaç kredisine düşük faizli bir şekilde başvuru yapabilecekler.

son-dakika-erdogan-bankalara-talimatini-verdi-100000-tl-odenecek-basvuru-yapan-herkes-bu-odemele1

Özel Bankalar Da Kredi Veriyor

Kamu bankalarının yanı sıra Şekerbank, Denizbank, Yapı Kredi Bankası ve İş Bankası da vatandaşa 100.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi veriyor. Bu özel bankalarda hesabı olan kullanıcılar banka şubesine gitmeye gerek kalmadan bankanın internet sitesinden ya da mobil uygulamasından ihtiyaç kredisi başvurularını online bir şekilde 7/24 yapabilirler. Şubelere giderek de borç kapatma kredisinden faydalanmak istediklerini belirterek başvuru formunu doldurduktan sonra kredi başvurularını kolaylıkla yapabilirler. Kredi faiz oranları bankadan bankaya çeşitli farklılıklar gösterebilmektedir. Bankalardan istenen şartları karşılayan vatandaşlar ihtiyaç kredilerinden faydalanabilecek ve kredi kişilerin hesaplarına kısa bir süre içerisinde tanımlanacaktır.