Son Dakika: Evde bakım maaşı temmuz zammı açıklanıyor! Temmuz'da evde bakım maaşları ne kadar olacak?

Son Dakika: Evde bakım maaşı temmuz zammı açıklanıyor! Temmuz'da Evde bakım maaşları ne kadar olacak? 2021 Temmuz ayı evde bakım maaşı zammı var mı?

Ekonomi 27.06.2021 - 20:17 27.06.2021 - 20:17 Volkan Arık

Temmuz ayı evde bakım maaşı zammı şimdiden büyük bir merakla bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç vatandaşların ailelerine ödenen evde bakım parası her yıl 2 defa zamlanıyor. Bu yılda temmuz ayında evde bakım maaşı zammı yapılacak. Temmuz ayında ortaya çıkacak olan enflasyon farkı doğrultusunda yapılacak olan zamlar şimdiden merak ediliyor. Peki Temmuz evde bakım maaşı zammı ne zaman açıklanacak? Evde bakım maaşları Temmuz'da zamlanacak mı?

Evde bakım maaşı zammı 2021 yılı için büyük bir heyecanla bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen evde bakım parası hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerinden kopartır maması için her ay düzenli olarak yatırılıyor. Özellikle evde bakım maaşı alan vatandaşlar Ocak ve Temmuz aylarını büyük heyecanla bekliyor. Çünkü bu aylarda memur maaş katsayısı oranında evde bakım maaşına da zam yapılıyor. Peki Temmuz 2021 evde bakım maaşı zammı belli oldu mu?

son-dakika-evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-aciklaniyor-temmuzda-evde-bakim-maaslari-ne-kadar-olaca-3

2021 TEMMUZ EVDE BAKIM MAAŞI ZAMMI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Temmuz ayı memur emekli ve evde bakım maaşı gibi sosyal yardım paralarından yararlanan vatandaşlar için zaman ayı olarak kabul ediliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerinden koparılması için ödenen evde bakım parası da Temmuz ayında zamlanan kalemler arasında yer alıyor. Evde bakım maaşları memur maaş katsayısı oranında yılda 2 defa zamlanıyor. Ocak ayında yapılan zammın ardından Temmuz ayında yapılacak olan zam ise Ayın ilk günlerinde belli olacak.

son-dakika-evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-aciklaniyor-temmuzda-evde-bakim-maaslari-ne-kadar-olaca-1

2021 EVDE BAKIM MAAŞI KAÇ TL?

2021 evde bakım maaşı ne kadar kaç TL sorusunun yanıtı da birçok vatandaş tarafından arama motorunda merak edilen ve araştırılan konular arasında. Evde bakım parası Ocak ayında gelen zam ile birlikte 1654 lira olarak ödenmeye başlanmıştı. Temmuz ayında ise evde bakım maaşına en az yüzde 7.56 oranında zam gelmesi bekleniyor.

son-dakika-evde-bakim-maasi-temmuz-zammi-aciklaniyor-temmuzda-evde-bakim-maaslari-ne-kadar-olaca

EVDE BAKIM MAAŞI SORGULAMA EKRANI

Evde bakım maaşı sorgulama yapmak isteyen vatandaşlar E-devlet üzerinden ya da maaşlarını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile almaları durumunda SMS ile sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliyor. E-devlet üzerinden yapacağınız sorgulamalarda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardım ve sosyal destek ödemeleri sekmesinde ulaşarak evde bakım maaşı bölümünden maaşınızı sorgulayabilirsiniz. Ziraat katılım Bankası aracılığı ile evde bakım parası alan vatandaşlar ise 4747'ye bakiye yazarak SMS gönderebilir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@