Son dakika EYT haberi vatandaşları adeta bayram ettirecek. EYT ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son noktayı koydu! En yakın ismi açıkladı.

4A, 4B, 4C ve EYT emeklilerine ek ödeme fırsatı 4A, 4B, 4C ve EYT emeklilerine ek ödeme fırsatı

Son dakika EYT haberi! 2021 senesinde EYT ile ilgili problemler sık sık gündeme geliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu anlamda bu EYT sorununa son noktayı koyuyor. Bu anlamda EYT düzenlemesinin yapılacağına dair olumlu yönde bir algı oluşmaya başladı. Şimdilik Cumhurbaşkanından mevzuya dair bir açıklama yapılmadı. Bununla eş güdümlü Cumhurbaşkanına yakınlığıyla ön plana çıkan bir isimden Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu ile ilgili sansasyonel açıklamalar geldi! İşte bu açıklamalara dair ayrıntılar!

Önümüzdeki aylar EYTliler için oldukça önemli olacak. EYT'nin çıkacağına ilişkin önemli veriler oluşmaya başladı. 
Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu ile ilgili son günlerde karşımıza çıkan verilere göre önümüzdeki ay bu meseleye dair mühim ilerlemeler yaşanacak. Bilindiği üzere ülkemizde ortalama 25 milyon çalışan bulunuyor. Yine ülkemizde 14 milyon seviyesinde emeklinin olduğu da biliniyor. Avrupa ülkelerinde 4 çalışan amacıyla 1 emekli yer alır iken Türkiye’de bu oranın 2 çalışana 1 olarak açıklandığı ifade ediliyor. Bu hal Emeklilikte Yaşa Takılanlar probleminin sık sık karşımıza çıkmasını olası kılıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en yakın ismi EYT için müjdeyi verdi!

Cumhurbaşkanı’na yakın isimlerden birisi olan Vedat Demiröz, TV100 kanalında Emeklilikte Yaşa Takılanlar konusu ile ilgili mühim açıklamalarda bulundu. Geçmişten şu zamana kadar kadar uzanan önemli sürece dair açıklamalarda tespit edilen Demiröz; yapılan yeni düzenin iyi bir sistem bulunduğunu vurguladı. Bir vakit dişlerini sıkmaları gerekliliğini ifade eden Vedat Demiröz; Bu sene 287 milyar liranın SGK’ya aktarılacağını ifade etti. 

1999 senesinde bu işi çözüme ulaştırmak amacıyla başladıklarını ifade eden Vedat Demiröz; 2024 - 2025 senesinın bu çalışma yönünden kritik bulunduğunu vurguladı. Şuan emekli adedinin 14 milyon bulunduğunu ifade eden Demiröz; çalışan adedinin da 25 ile 27 milyon arasında bulunduğunu ifade etti. Toplamda 27 milyon çalışanın para ödediğini ifade eden Demiröz; 14 milyon vatansaşa da para ödendiğini belirtti. 

Bunun bir bütçe bozukluğu bulunduğu da altını çizen Demiröz; bütçeden bu sene 287 milyar TL’nin SGK amacıyla ayrıldığını da ifade etti. Konuya dair açıklamalarına devam eden Vedat Demiröz; bu bozukluğun 2024 senesi ile 2025 senesinde gündemden düşeceğine dair yorumlarda bulundu!