Galatasaray Spor Kulübü tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre ağır bir sakatlık geçiren Senegalli forvet Maybe Diagne'nin sözleşmesi feshedildi. Galatasaray bu kararını TFF'ye bildirdi.

Galatasaray son dakika haberi! Galatasaray, kadrosuna devre arasında dahil ettiği Pena, Gomis ve Pulgar'ın UEFA listesine eklenmesi sonrasında önemli kararlar aldı. Sezonun ikinci yarısında kadroda düşünülmeyen Assunçao, Yedlin ve Diagne Kadro dışı bırakılmıştı. Ancak bu akşam saatlerinde Galatasaray takımından yeni bir açıklama yapıldı. Ağır bir sakatlık geçiren ve uzun süre boyunca takımdan ayrı kalması gereken Diagne ile yapılan görüşmeler sonucunda sözleşmesi feshedildi.

Gözden kaçırmayın

17 Nisan 2022 bugün hangi maçlar var, kimin maçı var? 17 Nisan bugünkü maç programı 17 Nisan 2022 bugün hangi maçlar var, kimin maçı var? 17 Nisan bugünkü maç programı

TFF’ye bildirildi

Galatasaray'ın forvet mevkiinde oynayan futbolcusu Maybe Diagne, Başakşehir ile oynanan karşılaşma sırasında ağır bir sakatlık geçirmişti. Yıldız futbolcunun sahalara dönmesinin Nisan ayını bulabileceği konuşulurken Galatasaray'dan şok bir hamle geldi. Bir süredir yönetim ve yıldız futbolcu arasında geçici süreliğine sözleşme feshi için görüşmeler yapılıyordu. Alınan bilgiye göre taraflar görüşmeler sonucunda anlaştı ve yıldız futbolcunun sözleşmesi geçici süreliğine feshedildi.

Kontenjan açmak için yapıldı

Galatasaray, kontenjanında yer kalmadığı için Omar Elabdellaoui'yi Kadroya alamıyordu. Sakatlığı nedeniyle uzun süre boyunca sahalardan uzak kalacak olan Diagne ile yapılan görüşmeler sonucunda bir çözüm bulundu. Yıldız futbolcuyla geçici Fesih Anlaşması yapılırken TFF’ye de bu durumun bildirildiği öğrenildi. Galatasaray bu sayede yeni transferleri için de yer açmış oldu.